Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. októbra 2007

Socialisti odložia rozhodnutie o obnovení členstva Smeru



Slovenská strana Smer sa 4. októbra s najväčšou pravdepodobnosťou nevráti do Strany európskych socialistov (PES). Pre agentúru SITA to potvrdili viaceré zdroje. „Pre Slotove výroky budeme musieť ...



Zdieľať

BRUSEL 1. októbra (WEBNOVINY) - Slovenská strana Smer sa 4. októbra s najväčšou pravdepodobnosťou nevráti do Strany európskych socialistov (PES). Pre agentúru SITA to potvrdili viaceré zdroje. „Pre Slotove výroky budeme musieť rozhodnutie o návrate Smeru zrejme odložiť,“ uviedol v pondelok pre SITU vplyvný europoslanec Hannes Swoboda, ktorý ešte minulý týždeň mapoval situáciu na Slovensku. "Je pravda, že maďarskí a slovenskí radikáli hrali špinavú hru a v takejto situácii by nebolo vhodné prijímať rozhodnutia,“ vysvetlil Swoboda.

„Dnes sa za nás nikto na bodáky hádzať nebude,“ potvrdila jeho slová aj europoslankyňa Monika Flašíková-Beňová. Pochybuje, že na bruselskom rokovaní vo štvrtok sa za Smer postaví bývalý český premiér Jiří Paroubek, ktorý so slovenským premiérom Ficom udržiava priateľské vzťahy. „Nepodporia nás ani Nemci, ani Rakúšania, ktorí nechcú ostať sami,“ uviedla ďalej europoslankyňa.

Swoboda pre agentúru SITA potvrdil, že proti sú maďarskí socialisti. Podľa zdrojov SITA ich podporujú Francúzi aj Belgičania. Na štvrťročnom stretnutí v Bruseli sa podľa informácii SITA nezúčastní ani jeden vysoký predstaviteľ Smeru. „Nebudem to komentovať,“ uviedol v pondelok pre agentúru SITA hovorca európskych socialistov Julian Scola.

Podľa viacerých vyjadrení sa otázka návratu Smeru k socialistom otvorí až na jarnom zasadaní predsedníctva. „Náš štatút ostane nezmenený, nezhorší sa, ani zlepší,“ dodala Flašíková-Beňová.

SITA


   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Krajský úrad zaniká, takmer 100 zamestnancov prepustili
<< predchádzajúci článok
UPC výhodne ponúka LCD HD Ready televízory značky Philips