24hod.sk    Šport

23. októbra 2021

Sölden: Vlhová je v úvodnej jazde sezóny priebežne šiestaPomerne veľa, až 25 stotín, stratila už v úvode, kde nemohla naplno uplatniť svoju silu a agresivitu, to sa jej čiastočne podarilo až v druhej časti svahu.Zdieľať
Vlhová je v úvodnej jazde sezóny priebežne šiesta

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová vstúpila v sobotu do novej sezóny Svetového pohára priebežným šiestym miesto po prvej pätnástke obrovského slalomu. V rakúskom Söldene viedla po 1. kole Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová, celková víťazka SP strácala 81 stotín sekundy a s číslom 17 ju na piatu pozíciu odsunula domáca Stephanie Brunnerová.


Preteky odštartovali za optimálnych slnečných podmienok a na trati, ktorú americký tréner "našil" na čistý a vyvážený štýl svojej zverenky Mikaely Shiffrinovej. A najúspešnejšia pretekárka epochy s číslom jeden naozaj určila súťažné parametre, išla bez viditeľného zaváhania, kým nasledujúce talianske súperky robili chyby a víťazka malého glóbusu Marta Bassinová dokonca vypadla. Až Gutová-Behramiová, ktorá tiež vyznáva čistotu techniky, šla so Shiffrinovou takmer identickú jazdu na oboch medzičasoch, v cieli mala 2 stotiny navrch.

Petra Vlhová vyrazila so sedmičkou na kombinéze a spravila v prejazde do strmej časti chybu, ktorú však bleskovo skorigovala. Pomerne veľa, až 25 stotín, stratila už v úvode, kde nemohla naplno uplatniť svoju silu a agresivitu, to sa jej čiastočne podarilo až v druhej časti svahu. Na priebežné pódium to však nestačilo. "Na začiatok to nebolo zlé, mala som na niektorých úsekoch problémy, hádzalo ma to dopredu-dozadu. Musím si na to dať v druhom kole pozor. Trať je pekná a podmienky sú fajn, až na zmena slnka a tieňa. Dúfam, že drujej jazde to už bude celé na slnku a ja sa budem snažiť to vylepšiť," povedala v cieľových priestoroch do kamier RTVS Vlhová.


   Tlač    Pošli

https://www.24hod.sk/solden-vlhova-je-v-uvodnej-jazde-sezony-priebezne-siesta-cl762012.html