Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

23. októbra 2021

Sölden: Vlhová je v úvodnej jazde sezóny priebežne šiestaPomerne veľa, až 25 stotín, stratila už v úvode, kde nemohla naplno uplatniť svoju silu a agresivitu, to sa jej čiastočne podarilo až v druhej časti svahu.Zdieľať
Vlhová je v úvodnej jazde sezóny priebežne šiesta

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová vstúpila v sobotu do novej sezóny Svetového pohára priebežným šiestym miesto po prvej pätnástke obrovského slalomu. V rakúskom Söldene viedla po 1. kole Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová, celková víťazka SP strácala 81 stotín sekundy a s číslom 17 ju na piatu pozíciu odsunula domáca Stephanie Brunnerová.


Preteky odštartovali za optimálnych slnečných podmienok a na trati, ktorú americký tréner "našil" na čistý a vyvážený štýl svojej zverenky Mikaely Shiffrinovej. A najúspešnejšia pretekárka epochy s číslom jeden naozaj určila súťažné parametre, išla bez viditeľného zaváhania, kým nasledujúce talianske súperky robili chyby a víťazka malého glóbusu Marta Bassinová dokonca vypadla. Až Gutová-Behramiová, ktorá tiež vyznáva čistotu techniky, šla so Shiffrinovou takmer identickú jazdu na oboch medzičasoch, v cieli mala 2 stotiny navrch.

Petra Vlhová vyrazila so sedmičkou na kombinéze a spravila v prejazde do strmej časti chybu, ktorú však bleskovo skorigovala. Pomerne veľa, až 25 stotín, stratila už v úvode, kde nemohla naplno uplatniť svoju silu a agresivitu, to sa jej čiastočne podarilo až v druhej časti svahu. Na priebežné pódium to však nestačilo. "Na začiatok to nebolo zlé, mala som na niektorých úsekoch problémy, hádzalo ma to dopredu-dozadu. Musím si na to dať v druhom kole pozor. Trať je pekná a podmienky sú fajn, až na zmena slnka a tieňa. Dúfam, že drujej jazde to už bude celé na slnku a ja sa budem snažiť to vylepšiť," povedala v cieľových priestoroch do kamier RTVS Vlhová.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Kto ovládne nadchádzajúcu sezónu Svetového pohára? V tomto storočí titul obhájili iba štyri lyžiarky (22. 10. 2021)
 Nová sezóna je za dverami a Petra Vlhová ju chce mať pokojnejšiu. Som pripravená a teším sa, vraví slovenská lyžiarka (22. 10. 2021)
 Vlhovej tím prešiel pred novou sezónou rozsiahlymi zmenami, jej brat Boris ostáva naďalej a tvoria podľa neho dobrú partiu (21. 10. 2021)
 VIDEO: Vlhová si pred olympijskou sezónou pochvaľuje zmenu trénera (11. 10. 2021)
 Petra Vlhová predstavila svojho nového trénera. Novým trénerom slovenskej lyžiarky sa stal Mauro Pini (3. 5. 2021)
 Vlhová je naďalej bez trénera, Deflorian odmietol jej ponuku (22. 4. 2021)
 Vlhová našla náhradu za Magoniho a je údajne už len krôčik od angažovania nového trénera (16. 4. 2021)
 Rozchod po najväčšom úspechu či životná lekcia pre všetkých, píšu médiá o Vlhovej a Magonim (7. 4. 2021)
 Úspešná spolupráca končí: Vlhová ukončila spoluprácu s trénerom Magonim (6. 4. 2021)
 Vlhová sa k budúcnosti s Magonim zatiaľ nevyjadrila, počas sezóny však nemala ani 10 dní voľna (29. 3. 2021)nasledujúci článok >>
Vlhová je po 1. kole obrovského slalomu v Söldene šiesta, chvíľu nič nevidela a išla naslepo (video)
<< predchádzajúci článok
Kto ovládne nadchádzajúcu sezónu Svetového pohára? V tomto storočí titul obhájili iba štyri lyžiarky

Sölden: Vlhová je v úvodnej jazde sezóny priebežne šiesta - diskusné fórum čitateľov