Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. júna 2023

Sopka Anak Krakatau sa opäť prebudila, vychrlila popol až do výšky troch kilometrovV Indonézii vybuchla sopka Anak Krakatau, pričom vychrlila zo seba popol až do výšky troch kilometrov. Informovali o tom v sobotu miestni predstavitelia. Sopečný ostrov nachádzajúci sa v indonézskom ...Zdieľať
indonesia_volcano_94435 676x451 10.6.2023 (SITA.sk) - V Indonézii vybuchla sopka Anak Krakatau, pričom vychrlila zo seba popol až do výšky troch kilometrov. Informovali o tom v sobotu miestni predstavitelia.


Sopečný ostrov nachádzajúci sa v indonézskom Sundskom prielive medzi hlavnými ostrovmi Jáva a Sumatra vybuchol od piatku najmenej sedemkrát, informovalo indonézske Centrum pre vulkanológiu a zmiernenie geologických rizík.

Pri najnovšej erupcii neboli hlásené žiadne obete a ani nebol vydaný príkaz na evakuáciu obyvateľstva. Najbližšia obec je od sopky vzdialená 16 kilometrov.


Bola to najdlhšia erupcia od kolapsu hory, ktorý v roku 2018 spôsobil smrtiacu vlnu cunami pozdĺž pobrežia Jávy a Sumatry.
Zdroj: SITA.sk - Sopka Anak Krakatau sa opäť prebudila, vychrlila popol až do výšky troch kilometrov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dankova SNS predstavila svoju kandidátku, na piatom mieste má Tarabu a v prvej 30 je aj Šimkovičová
<< predchádzajúci článok
Hlas spečatil spojenie s Druckerom a Dobrou voľbou, strana je podľa Pellegriniho pripravená vyhrať voľby