Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

11. apríla 2020

Sopka Anak Krakatoa sa prebudila k životu a vychrlila oblak popola, úrady vydali výstrahu (video)Indonézska sopka Anak Krakatoa sa prebudila k životu a vychrlila oblak popola do výšky 500 metrov. Informovali o tom v sobotu vedci. Podľa nich išlo o najdlhšiu erupciu, odkedy výbuch vulkánu v roku 2018 vyvolal ...Zdieľať
krakatoa 11.4.2020  - Indonézska sopka Anak Krakatoa sa prebudila k životu a vychrlila oblak popola do výšky 500 metrov. Informovali o tom v sobotu vedci. Podľa nich išlo o najdlhšiu erupciu, odkedy výbuch vulkánu v roku 2018 vyvolal na Sumatre a Jáve smrtiace cunami, ktoré pripravili o život 430 ľudí.


Najnovšie vulkán vybuchoval od piatku do sobotňajšieho rána miestneho času. Úrady vydali varovanie druhého najvyššieho stupňa zo štyroch. Obete v súvislosti s výbuchom zatiaľ nehlásili žiadne.

Najničivejší výbuch sopky Krakatoa z roku 1883 zničil dve tretiny pôvodného ostrova a ovplyvnil počasie na celej Zemi. Neskoršie erupcie vytvorili aj nový ostrov s názvom Anak Krakatoa (Dieťa Krakatoy), kde zaznamenali najnovšie výbuchy.
 Zdroj: Webnoviny.sk - Sopka Anak Krakatoa sa prebudila k životu a vychrlila oblak popola, úrady vydali výstrahu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vedci vyvinuli novú metódu datovania keramiky, archeológom umožní presnejšie určiť vek pravekých nálezov
<< predchádzajúci článok
Pesnička dňa: Aká si mi krásna. Spevácky zbor Technik urobil špeciálnu verziu skladby Eugena Suchoňa.

Sopka Anak Krakatoa sa prebudila k životu a vychrlila oblak popola, úrady vydali výstrahu (video) - diskusné fórum čitateľov