19. januára 2010

Sorensen prvý Ír s víťazným zápasom na Grand Slame

Írsky tenis sa po 30 rokoch dočkal nielen zástupcu v hlavnej súťaži na grandslamovom turnaji, ale premiérovo už aj prvého víťazstva. Ničím nezaťažený nováčik Louk ...

MELBOURNE 19. januára (WEBNOVINY) - Írsky tenis sa po 30 rokoch dočkal nielen zástupcu v hlavnej súťaži na grandslamovom turnaji, ale premiérovo už aj prvého víťazstva. Ničím nezaťažený nováčik Louk Sorensen vyhral na Australian Open v Melbourne už štvrtý zápas. Po troch kvalifikačných triumfoch zdolal v 1. kole hlavnej súťaže Taiwančana Lu Jen-chsuna 6:4, 3:6, 6:2, 6:1 a teší sa z najväčšieho úspechu kariéry. Spolu s ním aj celé Írsko, lebo na úrovni "veľkej štvorky" sa naposledy predtým írsky hráč predstavil v hlavnej súťaži v roku 1980 vo Wimbledone. A bol to dokonca jeho otec Sean, čiže tenisová grandslamová štafeta zostala v rodine. Zápas však vyhral až teraz syn Louk.

"Som nadšený, je to určite najväčší úspech mojej doterajšej kariéry. Stále však nie je koniec, uvidíme, čo prinesie ďalšie kolo," skonštatoval Sorensen po postupe do 2. kola v Melbourne. Írskemu tenistovi patrí v súčasnom rebríčku ATP 284. priečka, najvyššie v kariére bol 246. Už postup do hlavnej súťaže cez Novozélanďana Daniela Kinga-Turnera vo finále kvalifikácie bol pre neho obrovskou vzpruhou. "Veľmi mi to pomohlo aj v súboji proti Taiwančanovi v 1. kole. Mal som už niečo nahrané a dobre som poznal povrch. Som v pohode. Čokoľvek teraz príde, bude už len príjemný bonus," povedal Sorensen. Tenista, ktorý pred necelými dvoma týždňami oslávil 25. narodeniny, žije v nemeckom Stuttgarte a do Dublinu chodieva len za rodičmi. V 2. kole na neho čaká jeden z najlepšie podávajúcich hráčov na okruhu ATP Američan John Isner. "Nie je veľký rozdiel medzi kvalifikáciou a hlavnou súťažou. Na úspech však potrebujete aj trochu šťastia," dodal na základe čerstvých skúseností Sorensen.