Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - SprávyPridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Ekonomika

30. apríla 2010

Španielsko tvrdí, že jeho dlh je bezproblémovýŠpanielsky štátny dlh je pod kontrolou a krajina nebude musieť žiadať o pomoc tak ako Grécko, povedala pre piatkové vydanie denníka Cinco Dias španielska ministerka ...Zdieľať
elena salgadova Elena Salgadová

Foto: SITA/AP MADRID 30. apríla (WEBNOVINY) - Španielsky štátny dlh je pod kontrolou a krajina nebude musieť žiadať o pomoc tak ako Grécko, povedala pre piatkové vydanie denníka Cinco Dias španielska ministerka hospodárstva Elena Salgadová. "Náš dlh je bezproblémový, nebudeme musieť žiadať o pomoc," konštatovala. Salgadová dodala, že vládny plán na redukciu deficitu je v plnom prúde a krajina svoje ciele v rozpočtovej oblasti dosiahne. Vládne výdavky na budúci rok by mali byť ešte viac zoškrtané, uviedla ministerka.

To, že je v odlišnej situácii ako Grécko, vo štvrtok demonštrovalo aj Portugalsko, keď oznámilo, že na budúci týždeň plánuje za 1 mld. eur spätne odkúpiť dlhopisy z emisie v objeme 5,63 mld. eur, ktorá bude splatná koncom mája. Podľa analytikov je to dôležité ubezpečenie, že krajina na rozdiel od Grécka nemá problémy s hotovosťou pri splácaní svojich záväzkov. Portugalská agentúra pre štátny dlh vo štvrtok uviedla, že 3. mája uskutoční reverznú aukciu na odkúpenie dlhopisov splatných 20. mája v snahe o zníženie úrokového rozpätia, ktoré začiatkom tohto týždňa vzrástlo pre obavy zo šírenia nákazy z Grécka.

SITA, Reuters

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ropa zdražela, cena zlata sa v podstate nezmenila
<< predchádzajúci článok
Mladík plánoval vraždu prezidenta Cháveza

Španielsko tvrdí, že jeho dlh je bezproblémový - diskusné fórum čitateľov