24hod.sk    Šport    Futbal

19. októbra 2005

Spartak bez problémov

Slovenský pohár vo futbale mal včera na programe tri prvé zápasy štvrťfinále. Odvetné stretnutia sú na programe 25. októbra.

Pred historickou diváckou návštevou v Močenku pripravili v súboji dvoch tabuľkových lídrov treťoligoví domáci prvoligistovi z Trnavy nepríjemné privítanie. Spartak sa však pomerne rýchlo otriasol, získal územnú prevahu a onedlho na to aj pohodlné dvojgólové vedenie. V 35. min prišli hostia o kapitána Marka Ujlakyho, ktorému na zemi jeden z domácich pristúpil prsty na ľavej nohe. Po obrátke efektnou strelou spoza šestnástky zvýšil vedenie hostí Semanko a v nadstavenom čase pečatil víťazstvo hostí Filip.
Futbalisti Šale zaskočili Nitru hneď v úvode, keď v 10. minúte najlepší strelec II. ligy Vencel prestrelil prízemnou strelou Kostolániho. Hostia sa trojitým striedaním v 2. polčase snažili otočiť priebeh stretnutia, ale bol to domáci kapitán Lancz, ktorý strelou od žrde v 74. minúte dostal chemikov do dvojgólového vedenia. Nitra v záverečnej päťminútovke využila chyby domácej defenzívy a zásluhou striedajúcich Hrnčára a Ráka nakoniec vyrovnala.
V zápase Trenčína s Ružomberkom sa oba tímy od úvodných minút zamerali najmä na pozornú obranu. Ružomberok postupne získaval prevahu a častejšie sa dostával pred domáceho brankára Hodála, no gól diváci nevideli. Aj v druhej polovici bola prevaha na strane hostí. V 56. min po rohu preletela lopta až k vzdialenejšej žrdi, kde nikým nekrytý Pospíšil otvoril skóre. Ružomberčania svoje víťazstvo ešte zvýraznili v záverečných minútach, keď Nezmar najskôr doklepol do bránky vyrazenú strelu Saparu a o pár sekúnd zužitkoval aj Žofčákovu prihrávku.

Šaľa - FC Nitra 2:2 (1:0), góly: 10. Vencel, 74. Lancz - 86. E. Hrnčár, 88. Rák. Rozhodoval: Mriglot, ŽK: Vencel, Lörinc - Ďatko, Szórád, 752 divákov. Močenok - Spartak Trnava 0:4 (0:2), góly: 15. Kožuch, 16. Kriss, 48. Semanko, +90. Filip. Rozhodoval: Hriňák, ŽK: Štefanka - Čvirik, 2000 divákov. Trenčín - Ružomberok 0:3 (0:0), góly: 56. Pospíšil, 89. a 90. Nezmar. Rozhodoval: Micheľ, ŽK: 34. Kamenský - 14. Žofčák, 42. Božok, 68. Kotrys, 522 divákov.