Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

08. októbra 2018

Spevák Petr Kotvald vydáva nový singel Svátost láskyČeský spevák Petr Kotvald dnes oficiálne vydáva nový energický singel Svátost lásky. "Dobíjajúca pesnička", ako o nej sám tvrdí, je oslavou zázraku lásky a návodom, čo robiť už ...Zdieľať
petr kotvald 2 676x451 BRATISLAVA 8. októbra  - Český spevák Petr Kotvald dnes oficiálne vydáva nový energický singel Svátost lásky. "Dobíjajúca pesnička", ako o nej sám tvrdí, je oslavou zázraku lásky a návodom, čo robiť už pri prvom náznaku lásky v našej blízkosti.

„Každý predsa potrebuje lásku k životu tak, ako potrebujeme aj čistý vzduch a vodu. Láska je napokon aj sám život. Preto v pesničke spievam, že: ‘Kdo Tě chce, ten Tě chce, tak k čemu výmluvy a šachy, nic neřeš, to život Tě zachyt!‘“ prezradil 59-ročný interpret z českého Žatca.

 

Český text napísal Pavel Cmíral


Skladba Svátost lásky prešla v procese tvorby rukami viacerých ľudí z rôznych kútov sveta. Hudba je dielom Stephanie Kay Hussar z amerického Wisconsinu, český text napísal Pavel Cmíral, ktorý je tiež autorom textu známej Petrovej skladby Milujem se čím dál víc (1990) a z pera ktorého pochádzajú aj texty piesní Je v tahu (1987), Kdekdo je dál (1989), Mumuland (2001) a ďalšie.

Popri dvojici tvorcov spevák spojil sily aj s aranžérom a muzikantom Michaelom Mrázom a producentom Jánom Hederom z bratislavského štúdia a vydavateľstva TC Lemons.

„S ich poňatím skladby aj s nimi samotnými sme si okamžite sadli. Potom už to šlo ako na bežiacom páse. Bola to krásna spolupráca a som rád, že má pesnička nezameniteľnú slovenskú stopu, ako mala kedysi i skladba Milujem se čím dál víc, ku ktorej v čase jej vzniku točila klip Slovenka, režisérka Katka Ďurovičová,“ zaspomínal si Kotvald.

 

 

Premiéru mala začiatkom augusta


Pieseň nahrávali 8. júla, v deň spevákových 59. narodenín. Kým ju Petr dotiahol do verzie, ktorú dnes oficiálne vydáva, stihol ju už na niekoľkých vystúpeniach predstaviť českému publiku. „Premiéru mala začiatkom augusta na Prague Pride a následne som ju spieval na každom vystúpení, myslím, že so slušným ohlasom. Je to trefa do čierneho,“ nechal sa počuť známy umelec.

„Tá pesnička vznikala celkom spontánne, v sparnom lete a na mňa osobne pôsobí ako vítaný osviežujúci dážď, v ktorom túžite stráviť veľa času. Myslím, že taký pocit vyvoláva aj v poslucháčoch. Neviete sa jej skrátka nabažiť. A hovorím si, že je fajn prostredníctvom nej do týchto jesenných dní vniesť trochu slnka,“ priblížil spevák svoj pocit z novinky, ku ktorej plánuje na YouTube zverejniť aj videoklip.

Skladba Svátost lásky je zároveň východiskovým bodom k ďalšej spolupráci s nahrávacím štúdiom a vydavateľstvom TC Lemons. S dvojicou Mráz - Hedera by totiž spevák rád vyprodukoval a nahral celý album. „Nadšení sme pre to dosť. Okrem toho mám nahratých už sedem ďalších vecí, ktoré mám na album pripravené. Sú to väčšinou pesničky, ktoré už spievam na koncertoch a moji poslucháči netrpezlivo čakajú na ich štúdiové verzie,“ uzavrel Kotvald.

Agentúru SITA informovala Andrea Fedorovičová z nahrávacieho štúdia a vydavateľstva TC Lemons.


Zdroj: Webnoviny.sk - Spevák Petr Kotvald vydáva nový singel Svátost lásky © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež
nasledujúci článok >>
Vo Frankfurte sa začína v utorok 70. medzinárodný knižný veľtrh
<< predchádzajúci článok
SMUTNÁ SPRÁVA: Zomrela dlhoročná sólistka Opery SND Štefánia Hulmanová

Spevák Petr Kotvald vydáva nový singel Svátost lásky - diskusné fórum čitateľov