Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

26. júla 2007

Spišskí hasiči likvidujú tri lesné požiareViac ako 50 hasičov z celého Prešovského kraja likviduje lesný požiar v Slovenskom raji v lokalite Koč. Podľa informácií z operačného strediska Hasičského a záchranného zboru v Poprade ráno ...Zdieľať

POPRAD 26. júla (WEBNOVINY) - Viac ako 50 hasičov z celého Prešovského kraja likviduje lesný požiar v Slovenskom raji v lokalite Koč. Podľa informácií z operačného strediska Hasičského a záchranného zboru v Poprade ráno o 06:15 vykonali hasiči monitorovací let nad požiaroviskom. O 06:20 začali hasiť za pomoci dvoch vrtuľníkov. Pozemné sily hasia požiar za pomoci jazierkového systému. Väčšina zasahujúcich hasičov doháša lokálne ohniská s pomocou genfo vakov, sekerami a motykami. Päť hasičov vysadil vrtuľník nad požiaroviskom a navádzajú zhadzovanie vody z vrtuľníkov.

S lesnými požiarmi bojujú aj hasiči v okrese Spišská Nová Ves. Požiar pri obci Poráč hasia pomocou vrtuľníka s bambi vakom. Desať hasičov bojuje s požiarom s genfo vakmi. Oheň horí v nedostupnom skalnom teréne. Hlásenie o druhom požiari pri obci Rudňany v lokalite Bukovec dostali hasiči v stredu. Oheň horí v lokalite, ktorá je dostupná pre mobilnú techniku. Problémom je však nedostatok vodného zdroja v blízkosti požiaru, čo sťažuje hasenie. Okrem 12 hasičov likvidujú požiar aj vlastníci lesa. Pravdepodobnou príčinou vzniku požiaru je manipulácia s otvoreným ohňom.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Do slovenských kín prichádzajú filmoví Simpsonovci
<< predchádzajúci článok
Nicole Richie je slávnejšia ako jej otec Lionel

Spišskí hasiči likvidujú tri lesné požiare - diskusné fórum čitateľov