Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

06. júna 2019

Spoločnosť YouTube sprísňuje politiku voči nenávistným prejavomSpoločnosť YouTube v stredu oznámila, že sa rozhodla sprísniť svoju politiku voči nenávistným prejavom a na svojej platforme zakázať videá, ktoré propagujú či velebia ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
 
Washington 5. júna (TASR) - Spoločnosť YouTube v stredu oznámila, že sa rozhodla sprísniť svoju politiku voči nenávistným prejavom a na svojej platforme zakázať videá, ktoré propagujú či velebia rasizmus a diskrimináciu, a tiež videá popierajúce holokaust i podobné udalosti, ktoré sa v minulosti preukázateľne stali. Informovali o tom agentúry AP a AFP.


Spoločnosť ďalej uviedla, že nájsť takéto videá na jej platforme bolo aj dosiaľ náročné, teraz ich však bude okamžite odstraňovať. Nové opatrenia majú začať platiť okamžite. YouTube, ktorú vlastní Google, taktiež oznámila, že už začala s mazaním kanálov tisícok používateľov, ktorý zmienené pravidlá porušujú.

Sprísnenie politiky v tejto oblasti prichádza v čase, keď spoločne so sociálnymi platformami ako Facebook či Twitter čelí výzvam na prísnejšiu reguláciu z dôvodu narastajúcim obáv, že na svojich stránkach povoľuje a v niektorých prípadoch dokonca napomáha extrémizmu, píše AP.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Kabát oslávil v Bratislave 30 rokov na scéne, prišlo 26000 fanúšikov
<< predchádzajúci článok
Čína vypustila prvú raketu z mobilnej plošiny v Žltom mori

Spoločnosť YouTube sprísňuje politiku voči nenávistným prejavom - diskusné fórum čitateľov