Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

08. apríla 2020

Spoluzakladateľ sociálnej siete Twitter venuje na boj proti pandémii miliardu dolárSpoluzakladateľ sociálnej siete Twitter a platobnej aplikácie Square Jack Dorsey daruje miliardu dolárov (v prepočte vyše 918 miliónov eur) na boj proti pandémii novéhoZdieľať
a 1 8.4.2020  - Spoluzakladateľ sociálnej siete Twitter a platobnej aplikácie Square Jack Dorsey daruje miliardu dolárov (v prepočte vyše 918 miliónov eur) na boj proti pandémii nového koronavírusu. Oznámil to v sérii tweetov, s tým, že to predstavuje zhruba 28 percent jeho majetku.


Na financovanie daru použije svoje akcie zo Square, pričom peniaze bude distribuovať prostredníctvom nadácie Start Small. Kam konkrétne financie poputujú, neuviedol.

Dorsey sa na Twitteri vyjadril, že po "odzbrojení" pandémie financie poputujú na úsilie v oblasti zdravia a vzdelávania dievčat a výskum univerzálneho základného príjmu.Štyridsaťtriročný podnikateľ uviedol, že chce darovať veci, pri ktorých chce ešte za jeho života vidieť účinky.

"Život je príliš krátky, tak dnes urobme všetko pre to, aby sme pomohli ľuďom," napísal.


Zdroj: Webnoviny.sk - Spoluzakladateľ sociálnej siete Twitter venuje na boj proti pandémii miliardu dolár © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Samsung rozširuje obľúbený rad o kompaktný model Galaxy A41
<< predchádzajúci článok
Kto nájde a získa Escobarove zlato?!

Spoluzakladateľ sociálnej siete Twitter venuje na boj proti pandémii miliardu dolár - diskusné fórum čitateľov