Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

12. mája 2020

Spotify spustil novú funkciu, používateľom umožňuje zdieľať kontrolu nad prehrávanou hudbou


Tagy: spotify

Služba Spotify spustila novú funkciu, ktorá umožňuje dvom a viacerým platiacim používateľom v rovnakom priestore zdieľať kontrolu nad prehrávanou hudbou. V rámci Group Session môžu účastníci v reálnom ...Zdieľať
spotify 676x451 12.5.2020 - Služba Spotify spustila novú funkciu, ktorá umožňuje dvom a viacerým platiacim používateľom v rovnakom priestore zdieľať kontrolu nad prehrávanou hudbou. V rámci Group Session môžu účastníci v reálnom čase ovládať, čo sa prehráva, a tiež prispievať do spoločného skupinového playlistu. Funkcia je dostupná v aplikáciách pre mobily a tablety.

Pripojenie cez kódPoužívatelia nájdu funkciu v sekcii pripojiť sa k zariadeniu, kde sa zobrazí špeciálny kód. Hostiteľ takejto session kód ukáže svojim hosťom, tí si ho prostredníctvom aplikácie naskenujú a tak sa k nej pripoja.

Všetci pripojení používatelia dokážu prostredníctvom ovládacích prvkov hudbu kontrolovať - pauzovať, preskakovať alebo vyberať skladby v playliste či vyberať vlastné pesničky, ktoré budú nasledovať. Zmeny, ktoré používatelia robia, sa okamžite ukazujú v zariadeniach ostatných účastníkov.

Funkcia podporuje až 100 používateľov naraz, zatiaľ je však obmedzená na ich prítomnosť v rovnakom priestore. Spotify plánuje novú funkciu naďalej vyvíjať.

Spoločný playlist už bol


Spotify už poskytuje používateľom niekoľko spôsobov, ako sa navzájom podeliť o obľúbenú hudbu. Môžu si napríklad zostaviť spoločný playlist, kde si môžu pridať, zmazať a reorganizovať skladby.

Platiaci používatelia, ktorí majú rodinný plán, zase môžu počúvať personalizovaný playlist, takzvaný Rodinný mix, ktorý kombinuje hudbu, ktorú všetci počúvajú. Ani jedna z možností však neumožňuje spoluprácu v reálnom čase.

Informácie pochádzajú z webstránok techcrunch.com a www.spotify.com.


Zdroj: Webnoviny.sk - Spotify spustil novú funkciu, používateľom umožňuje zdieľať kontrolu nad prehrávanou hudbou © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: spotify
   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Spotify vstúpi na burzu začiatkom apríla (15. 3. 2018)nasledujúci článok >>
Oslavy letného slnovratu pri Stonehenge zrušili, východ slnka odvysielajú naživo na webe
<< predchádzajúci článok
Homo sapiens sa v Európe objavil o dvetisíc rokov skôr, dokazujú nálezy z jaskyne v Bulharsku

Spotify spustil novú funkciu, používateľom umožňuje zdieľať kontrolu nad prehrávanou hudbou - diskusné fórum čitateľov