Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. apríla 2007

SR podľa Eurostatu s tretím najvyšším rastom HDP v úniiHrubý domáci produkt (HDP) Slovenskej republiky vlani v štvrtom kvartáli medziročne stúpol o 9,6 %. Vyplýva to z druhého odhadu štatistického úradu Európskej únie (EÚ) Eurostatu na základe ...Zdieľať

BRATISLAVA 12. apríla (WEBNOVINY) - Hrubý domáci produkt (HDP) Slovenskej republiky vlani v štvrtom kvartáli medziročne stúpol o 9,6 %. Vyplýva to z druhého odhadu štatistického úradu Európskej únie (EÚ) Eurostatu na základe údajov neočistených od sezónnych vplyvov. V medzikvartálnom porovnaní slovenská ekonomika posilnila o 2,2 %. V medziročnom porovnaní bol rast slovenského HDP tretí najvyšší spomedzi všetkých štátov EÚ, od ktorých získal Eurostat údaje. V medzikvartálnom porovnaní zaznamenala SR druhý najvyšší ekonomický rast.

Ekonomika vtedajšej 25-člennej EÚ, na základe údajov očistených od sezónnych vplyvov, v sledovanom kvartáli medziročne vzrástla o 3,5 % a v medzikvartálnom porovnaní o 0,9 %. Medziročný hospodársky rast 12-člennej eurozóny dosiahol 3,3 % a oproti tretiemu štvrťroku sledovaného roka ekonomika menovej únie posilnila o 0,9 %. Pre porovnanie ekonomika USA v štvrtom kvartáli medziročne vzrástla o 3,1 % a medzikvartálne o 0,6 %. Japonsko evidovalo rast HDP na úrovni 2,5 % v medziročnom a 1,3 % v medzikvartálnom porovnaní.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
NATO musí reagovať na iránske nukleárne ambície
<< predchádzajúci článok
O vyslovení nedôvery ministrovi Jahnátkovi už zajtra

SR podľa Eurostatu s tretím najvyšším rastom HDP v únii - diskusné fórum čitateľov