Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. decembra 2009

SSN sa ohradzuje voči Ficovým výrokomSlovenský syndikát novinárov (SSN) opätovne vyzýva premiéra Roberta Fica na konštruktívny dialóg. Ako reprezentatívna organizácia žurnalistov na Slovensku sa zároveň rezolútne ohradzuje voči ...Zdieľať
BRATISLAVA 16. decembra (WEBNOVINY) - Slovenský syndikát novinárov (SSN) opätovne vyzýva premiéra Roberta Fica na konštruktívny dialóg. Ako reprezentatívna organizácia žurnalistov na Slovensku sa zároveň rezolútne ohradzuje voči postoju a výrokom premiéra k médiám. Výzvu na dialóg doručila organizácia na Úrad vlády SR dnes ráno. "SSN už viackrát pripomenul predsedovi vlády Robertovi Ficovi jeho sľub stretnúť sa s predstaviteľmi novinárskej organizácie na rokovaní," uvádza vo výzve Predstavenstvo SSN.


Nedávno tento sľub premiérovi pripomenul aj generálny tajomník Medzinárodnej federácie novinárov Aidan White, ktorý sa s Ficom osobne stretol v apríli tohto roka. Napriek sľubom sa rokovania o tlačovom zákone a o iných mediálnych otázkach neuskutočnili. Premiér na médiá, naopak, slovne zaútočil. "Vo svojich posledných verejných vystúpeniach označil novinárov výrazmi nehodnými politika. Rovnako hrubo označil aj ich zamestnávateľov," konštatuje Predstavenstvo SSN.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zlodej ukradol v Košiciach BMW za 50 tisíc eur
<< predchádzajúci článok
Naďalej trvá malé lavínové nebezpečenstvo

SSN sa ohradzuje voči Ficovým výrokom - diskusné fórum čitateľov

žial16.12. 11:38:59