Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. apríla 2024

Stará Ľubovňa očakáva vysokú účasť na pohrebe troch dievčat, mesto upozorňuje na obmedzenia dopravy (foto+video)Mesto Stará Ľubovňa sa pripravuje na stredajšiu poslednú rozlúčku s tragicky zosnulými dievčatami, na ktorej sa očakáva vysoká účasť. Z tohto dôvodu bude parkovanie na ...Zdieľať
20240406_112139 676x381 9.4.2024 (SITA.sk) - Mesto Stará Ľubovňa sa pripravuje na stredajšiu poslednú rozlúčku s tragicky zosnulými dievčatami, na ktorej sa očakáva vysoká účasť. Z tohto dôvodu bude parkovanie na všetkých mestských parkoviskách a v parkovacom dome Ľubovnianskej nemocnice bezplatné. Informovala o tom samospráva na svojej internetovej stránke. Medzi obeťami bola aj dcéra primátora mesta Ľuboša Tomka.


Obyvateľov, ktorí svoje autá parkujú na Mierovej ulici v okolí Gréckokatolíckeho chrámu Matky ustavičnej pomoci, kde sa rozlúčka uskutoční, žiada o ich preparkovanie najneskôr v stredu do 8:00. Využiť môžu napríklad veľkokapacitné parkovisko pri Zimnom štadióne na Tehelnej ulici či pred okresným úradom na Námestí gen. Štefánika, ako aj iné.

Mesto tiež prosí účastníkov rozlúčky, aby na presun z chrámu na nový cintorín prednostne využili peší smútočný sprievod. Parkovanie pri cintoríne je zabezpečené pre najbližšiu rodinu a organizačné zložky. Ostatní účastní môžu využiť plochu v blízkosti cintorína, ale aj vpravo na začiatku cesty k cintorínu či pred odbočkou na cintorín.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Krízová linka pomoci


Od tragickej nehody na Spiši sú s rodinami mladých ľudí, ktorí boli obeťami nehody autobusu, aj krízové intervenčné tímy z Prešova a Košíc z občianskeho združenia IPčko. Ako informovali na sociálnej sieti, v pondelok poskytovali psychologickú podporu a pomoc aj deťom, spolužiakom a spolužiačkám týchto mladých ľudí.

Následky nehody vidia aj naši kolegovia a kolegyne na krízových linkách. Celý víkend sa na nás na chate, maili aj cez telefonickú linku obracajú ľudia a mladí z miesta nehody a prichádzajú si po pomoc,“ uviedlo združenie, ktoré poskytuje pomoc na krízovej linke 0800 500 333.

Za zabezpečenie profesionálnej odbornej psychologickej podpory pre spolužiakov zosnulých dievčat sa vedeniu a zamestnancom cirkevného gymnázia v Starej Ľubovni poďakoval aj spišský biskup František Trstenský.


Biskup sa stretol s rodinami dievčat


Sobotňajšia tragédia zasiahla rôzne osoby. Dnes som sa osobne stretol so šoférom autobusu a jeho najbližšou rodinou. Ťažko znášajú celú situáciu. Prosím o modlitby aj za neho,“ napísal v pondelok na sociálnej sieti.

Ešte v deň tragédie sa stretol aj s otcami dievčat, ktoré prišli o život priamo v Spišskom Podhradí. Neskôr sa stretol aj s rodičmi a príbuznými ďalšej z dievčat, ktoré zahynulo po prevoze do nemocnice.

Je to bolestivá strata, ale pretkaná kresťanskou nádejou. Všetkých prosím o modlitby za zosnulé dievčatá, ale tiež za všetkých zasiahnutých tragédiou,“ dodal biskup.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Posledná rozlúčka


Posledná rozlúčka sa uskutoční v stredu dopoludnia o 10:00 v Chráme Matky ustavičnej pomoci pri Kláštore redemptoristov v Starej Ľubovni. Archijerejskú svätú liturgiu budú sláviť prešovský arcibiskup a metropolita Jonáš, spišský diecézny biskup František Trstenský a emeritný torontský biskup Marián Andrej Pacák. Nasledovať budú pohrebné obrady na Novom cintoríne v Starej Ľubovni.

Okrem troch obetí si tragédia pri Spišskej Kapitule v sobotu vyžiadala siedmich zranených. Išlo o účastníkov diecézneho stretnutia mládeže s biskupom, ktoré sa malo konať na Spišskej Kapitule. Prihlásilo sa naň približne 1 600 mladých, v dôsledku udalostí ho zrušili. Príčiny a okolnosti tragédie, keď sa autobus pohol a zrazil skupinu mladých, polícia naďalej vyšetruje. V prípade začala trestné stíhanie.
Zdroj: SITA.sk - Stará Ľubovňa očakáva vysokú účasť na pohrebe troch dievčat, mesto upozorňuje na obmedzenia dopravy (foto+video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Za 20 rokov zrealizovali zdravotní klauni na Slovensku vyše 32 000 klauniád
<< predchádzajúci článok
Cenu SYGA 2024 vyhrali stredoškolskí študenti s projektom simulácie technologického procesu finalizácie pneumatík