Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

08. februára 2009

Štart raketoplánu Discovery opäť odložiliMisiu raketoplánu Discovery na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS) odložili v priebehu tohto týždňa po druhý raz. Americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) oznámil, že Discovery poletí ...Zdieľať
BRATISLAVA 8. februára (WEBNOVINY) - Misiu raketoplánu Discovery na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS) odložili v priebehu tohto týždňa po druhý raz. Americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) oznámil, že Discovery poletí najskôr 22. februára. Pritom pre niekoľkými dňami, v stredu 4. februára, sa objavila informácia, že štart bude najskôr 19. februára. Aj tentoraz je dôvodom "ďalšie testovanie prietokového ventilu rakety".


Na palube raketoplánu bude sedem astronautov, ktorí budú vo vesmíre pokračovať v prestavbe ISS. Na stanicu prepravia časť nosiča pravého boku lode. Nosič S6, ktorý sa skladá z veľkých solárnych panelov, "dokončí kostru stanice a zabezpečí štvrtinu celkovej energie potrebnej na život šesťčlennej posádky," uviedla NASA. Úpravy Medzinárodnej vesmírnej stanice majú byť hotové v roku 2010.

SITA/AFP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Autorom novej aplikácie pre iPhone je 9-ročný chlapec
<< predchádzajúci článok
Onedlho odovzdajú prestížne hudobné ceny Grammy