Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

07. decembra 2022

Štát porušil právo firmy BTS Holding na pokojné užívanie majetku, vyplatí jej päť miliónov eurŠtát vyplatí spoločnosti BTS Holding 5 mil. eur. V stredu dohodu medzi Slovenskou republikou zastúpenou Ministerstvom hospodárstva SR a uvedenou firmou ...Zdieľať
gettyimages 478680416 676x405 7.12.2022 (Webnoviny.sk) - Štát vyplatí spoločnosti BTS Holding 5 mil. eur. V stredu dohodu medzi Slovenskou republikou zastúpenou Ministerstvom hospodárstva SR a uvedenou firmou schválila vláda.


Zároveň odobrila zmenu použitia nevyčerpaných výdavkov z predchádzajúcich rokov v kapitole rezortu hospodárstva v celkovej výške 5,109 mil. eur.

Škoda bude úplne vyrovnaná


Tie boli pôvodne určené na dotácie na regionálny rozvoj, aktuálne ich však nie je možné využiť.

Kabinet schválil ďalší postup vo veci BTS Holding proti Slovenskej republike ešte v septembri tohto roku. Európsky súd pre ľudské práva v tejto veci vyhlásil rozsudok 30. júna 2022.

V ňom konštatoval, že prišlo k porušeniu práva sťažujúcej sa spoločnosti na pokojné užívanie majetku.

Vláda preto uložila ministrovi hospodárstva iniciovať a viest rokovania s firmou s cieľom uzavrieť dohodu v otázke majetkovej škody. Uvedená suma 5 mil. eur predstavuje úplné a konečné vysporiadanie škody.

Stav pretrváva 30 rokov


Ďalších 109 tis. eur využite rezort hospodárstva na úhradu kúpnej ceny pozemkov pod budovou ministerstva na Mierovej ulici 19 v Bratislave.

Aj po 30 rokoch totiž pretrváva stav, kedy štát nie je vlastníkom všetkých pozemkov, na ktorých sa nachádza budova a priľahlý areál.

Na odkúpenie je potrebných takmer 150 tis. eur, z čoho má ministerstvo k dispozícii necelých 40 tis. eur. Na úplne splatenie kúpnych cien je teda potrebných uvedených 109 tis. eur.


Zdroj: Webnoviny.sk - Štát porušil právo firmy BTS Holding na pokojné užívanie majetku, vyplatí jej päť miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Matovičov bonus je pre samosprávy devastačný malus. Mestá budú musieť riešiť výpadok príjmov zvyšovaním daní
<< predchádzajúci článok
Britská armáda kupuje od švédskej firmy Saab tisíce protitankových zbraní za 223 miliónov libier