Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. apríla 2010

Štát poskytne dotáciu na zimný štadiónPrimátor Bratislavy Andrej Ďurkovský a minister školstva Ján Mikolaj dnes podpísali zmluvu o poskytnutí dotácie zo štátneho rozpočtu, na základe ktorej štát preberá financovanie ...Zdieľať
zimny stadion Foto: SITA BRATISLAVA 14. apríla  - Primátor Bratislavy Andrej Ďurkovský a minister školstva Ján Mikolaj dnes podpísali zmluvu o poskytnutí dotácie zo štátneho rozpočtu, na základe ktorej štát preberá financovanie rekonštrukcie Zimného štadióna Ondreja Nepelu v Bratislave pre budúcoročný hokejový šampionát. Agentúru SITA o tom informovalo Ministerstvo školstva SR. Podľa podmienok zmluvy by malo ministerstvo uvoľniť v roku 2010 mestu 26 555 135 eur. "Ministerstvo bude poskytovať finančné prostriedky z celkovej sumy 40 575 682 eur na základe predkladaných dokladov, preukazujúcich oprávnenosť požadovaných prostriedkov," uvádza sa v tlačovej správe. Pôvodne predloženú zmluvu nemohol minister podpísať preto, lebo "neprinášala úplnú garanciu", že bude táto fáza rekonštrukcie zimného štadióna financovaná štátom, teda tak, ako znela pôvodná dohoda. Touto zmluvou sa definovali základné prvky dohody zmluvných strán na plynulé financovanie rekonštrukcie Zimného štadióna Ondreja Nepelu. Splnili sa tak formálne podmienky, aby bol štadión dokončený k termínu konania majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2011.


S rekonštrukciou štadióna pre hokejový šampionát začalo mesto 23. apríla minulého roka. Ukončenie prác na stavbe sa predpokladá koncom novembra tohto roka, tréningové haly a podzemné parkovisko by mali byť hotové 28. februára 2011. Práce hradilo doteraz mesto, v tomto roku z peňazí, ktoré ušetrilo v minulom roku. Ide o 4,9 mil. eur.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pohotovosti čaká asi od júna zmena financovania
<< predchádzajúci článok
Regionálne meny si v stredu polepšili

Štát poskytne dotáciu na zimný štadión - diskusné fórum čitateľov