04. marca 2026

4.3.2026 (SITA.sk) - Štát preplatí samosprávam čiastku
1 699 931 eur, ktorú vynaložili na riešenie následkom mimoriadnych situácii predovšetkým v roku 2025. Rozhodla o tom
vláda na svojom stredajšom zasadnutí. Konkrétne sa
samosprávy v rôznych krajoch Slovenska museli vyrovnávať s následkami požiarov, zosuvov pôdy, nedostatku pitnej vody, snehovej kalamity, úniku nebezpečnej látky alebo epidémie slintačky a krívačky.
„V rámci vykonaných záchranných prác a úloh a opatrení civilnej ochrany počas vyhlásených mimoriadnych situácií podľa zákona, ktorých sa predkladaný návrh týka, boli vykonávané najmä činnosti na záchranu života, zdravia osôb a záchranu majetku, ale aj činnosti na ich odsun z ohrozených alebo z postihnutých priestorov," uviedlo
Ministerstvo vnútra SR.
Doplnilo, že súčasťou vykonaných opatrení boli aj činnosti na zamedzenie šírenia a pôsobenia následkov mimoriadnych udalostí a vytvorenie podmienok na odstránenie ich následkov.
Zdroj: SITA.sk - Štát preplatí samosprávam takmer 1,7 milióna eur, ktoré minuli na riešenie mimoriadnych situácií © SITA Všetky práva vyhradené.