Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

13. októbra 2007

Stáž v Kozmickej agentúre nemusí byť pre mladého Slováka snomAj slovenský stredoškolák sa môže dostať na študijný pobyt do niektorého z európskych výskumných pracovísk. Stačí sa zapojiť do 20. ročníka súťaže The European Union Contest for Young ...Zdieľať

BRATISLAVA 13. októbra (WEBNOVINY) Aj slovenský stredoškolák sa môže dostať na študijný pobyt do niektorého z európskych výskumných pracovísk. Stačí sa zapojiť do 20. ročníka súťaže The European Union Contest for Young Scientists (EUCYS), ktorú vyhlasuje Európska komisia (EK). Slovenské národné kolo zabezpečuje občianske združenie (OZ) Mladí vedci Slovenska. V tlačovej správe to uvádza predsedníčka OZ Lívia Majerníková.

Mladí vedci si budú môcť vyskúšať prácu napríklad v Európskom laboratóriu pre molekulárnu biológiu, Európskej kozmickej agentúre či v Európskej organizácii pre jadrový výskum. EK vyčlenila pre víťazov 28 500 eur.

Zapojiť sa môžu všetci vo veku od 15 do 20 rokov, ktorí vlastnú myšlienku z matematiky, fyziky, informatiky, chémie, biológie, ekológie, geografie alebo techniky rozpracujú do študentského projektu. Prácu treba poslať elektronickou formou prostredníctvom formulára, ktorý je na stránke www.eucontest.sk. Uzávierka prihlasovania je 29. februára 2008.
Minulý rok ocenila komisia Ľubomíra Urbančoka z Gymnázia vo Fiľakove stážou v Európskom južnom observatóriu v Čile. Ďalší výhercovia si vyskúšali výskum v medzinárodnom tíme na ľadovcoch švajčiarskych Álp. Iní zase predstavili svoje vynálezy v juhoafrickom meste Durban na 11. Celosvetovej výstave vedy - ESI 2007.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Holansku zakázali predaj halucinogénnych húb
<< predchádzajúci článok
Herečka Geraldine Chaplin nechce vyzerať mladšie

Stáž v Kozmickej agentúre nemusí byť pre mladého Slováka snom - diskusné fórum čitateľov