Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

25. júla 2010

Štefan Rosina štvrtý v nemeckom HockenheimeSlovenský reprezentant Štefan Rosina obsadil na siedmom podujatí desaťdielneho seriálu pretekov značkových automobilov Porsche Mobil1 Supercup pred plnými ...Zdieľať
bez nazvu Štefan Rosina

Foto: SITA/AP
HOCKENHEIM 25. júla (WEBNOVINY) - Slovenský reprezentant Štefan Rosina obsadil na siedmom podujatí desaťdielneho seriálu pretekov značkových automobilov Porsche Mobil1 Supercup pred plnými tribúnami na okruhu Hockenheim v Nemecku výbornú 4. priečku. Jazdca tímu Walter Lechner Racing School toto umiestnenie posunulo v priebežnom celkovom poradí seriálu na bronzový stupienok s mankom jediného bodu na druhého v poradí Nicka Tandyho z Veľkej Británie, lídrom je Nemec René Rast. V Hockenheime napokon "kraľoval" Francúz Nicolas Armindo, ktorý do pretekov odštartoval ako náhradník za Holanďana Jeroena Bleekermolena v tíme Al - Faisal Lechner Racing. Druhé miesto v cieli patrilo domácemu Janovi Seyffarthovi, tretí bol ďalší Nemec Christian Engelhart. Spomenutí vedúci jazdci šampionátu Rast a Tandy neprišli do cieľa, obaja boli nútení po kolízii odstúpiť.

Napriek faktu, že Š. Rosina pred súťažou označil nemecký okruh Hockenheim za jeden z jeho najmenej obľúbených, v samotných pretekoch sa mu darilo. Víkend síce začal pre jediného slovenského zástupcu v tomto prestížnom meraní síl až 9. priečkou v rámci voľného tréningu, v kvalifikácii sa však Rosinovi podarilo poskočiť o dve miesta vyššie, čo mu vynieslo na štartovom rošte siedme miesto.

V samotných pretekoch sa slovenskému pretekárovi vydaril štart a už pri nájazde do prvej zákruty sa zaradil na šieste miesto. Prišla druhá zákruta okruhu, v ktorej sa Rosinovi podarilo vyhnúť sa kolízii okolitých vozidiel a zaradiť sa dokonca na 4. pozíciu, ktorú si vyrovnanou jazdou udržal až do cieľa.
"Som rád, že sa mi podarilo vyhnúť sa kolízii v druhej zákrute a posunúť sa dopredu. Preteky boli napínavé, plné drobných, ale aj väčších kontaktov. Našťastie toto všetko sa dialo až za mojim chrbtom. Zisk bodov za štvrtú priečku ma posunul v celkovom poradí na tretie miesto priebežného poradia šampionátu, so stratou iba jediného bodu na Nicka Tandyho. Je to neuveriteľné, ale na okruhoch, na ktorých čakám to najhoršie, sa mi väčšinou darí. Na Hungaroring preto pôjdem so sklonenou hlavou a myšlienkami podať čo najlepší výkon. V Nemecku to boli dobré preteky," vyjadril svoje pocity Štefan Rosina po úspechu na okruhu v Hockenheime.

Seriál Porsche Mobil1 Supercup pokračuje už nasledujúci víkend na okruhu Hungaroring v susednom Maďarsku.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na 800 m žien z rozbehov priamo do finále
<< predchádzajúci článok
Armstrongovi hrozila diskvalifikácia kvôli dresu

Štefan Rosina štvrtý v nemeckom Hockenheime - diskusné fórum čitateľov