22. októbra 2018

Stephensová zdolala na úvod červenej skupiny MS WTA Tour Osakovú

Na snímke Naomi Osaková.

Na snímke Naomi Osaková. Foto: TASR/AP
Singapur 22. októbra (TASR) - V úvodnom súboji červenej skupiny na MS WTA Tour v Singapure zvíťazila americká tenistka Sloane Stephensová nad japonskou súperkou Naomi Osakaovou v troch setoch za 2:24 hodiny 7:5, 4:6 a 6:1. V druhom pondelňajšom zápase skupiny proti sebe nastúpili Nemka Angelique Kerberová s Holanďankou Kiki Bertensovou.

Duel piatej s treťou nasadenou tenistkou bol od úvodu vyrovnaný. Na začiatku prvého setu si hráčky vymenili servis a ďalšie straty na oboch stranách prišli v 7. a 8. geme. Za stavu 5:5 však Osaková opäť prišla o svoje podanie a jej súperka využila v nasledujúcej hre tretí setbal. Japonka nastúpila do druhého dejstva aktívnejšie, ťažila z dobrého servisu, predviedla oveľa viac víťazných úderov a dostala sa do trháku 5:2. Nasledujúce dva gemy síce premrhala, no v desiatej hre opäť Stephensovú brejkla, keď tá pokazila druhé podanie, a vyrovnala na 1:1.

Američanka vstúpila výborne do rozhodujúceho setu a po úspešnom returne získala brejk. Osaková robila zbytočné chyby a často dávala najavo svoju frustráciu. Stephensová lepšie zvládla dôležité momenty a išla si za víťazstvom. V piatej hre predviedla výborný úder, keď Osakovej bekhend vrátila krížom späť a po druhom brejku v sete viedla už 4:1. Dobre rozohraný zápas už bez problémov dotiahla do víťazného konca.

"Som veľmi rada, že to mám za sebou a že mi to vyšlo. Odohrala som veľmi dobrý zápas proti skvelej súperke, ktorá má za sebou vydarenú sezónu. Išla som do toho pozitívne naladená. Som tu prvýkrát v kariére a cítim sa veľmi dobre, ďakujem vám," povedala tohtoročná finalistka Roland Garros Stephensová. Pre obe tenistky to bol premiérový súboj na MS WTA Tour, zároveň to bol aj súboj dvoch víťaziek US Open. Stephensová vyhrala titul v New Yorku v roku 2016, Osaková vlani.