Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. novembra 2021

Stíhanie odsúdeného Mišenku zastavili, prípad vraždy bol založený na nedôveryhodnom svedectve


Tagy: Súdy Vražda

Rakúske orgány zastavili trestné stíhanie odsúdeného Viliama Mišenku v kauze vraždy podnikateľa Františka Marka. Informuje o tom portál ...Zdieľať
viliam misenka 676x475 2.11.2021 (Webnoviny.sk) - Rakúske orgány zastavili trestné stíhanie odsúdeného Viliama Mišenku v kauze vraždy podnikateľa Františka Marka. Informuje o tom portál televízie Joj noviny.sk. Zároveň pripomína, že Mišenka je aktuálne vo výkone 20-ročného trestu v rakúskej väznici.


„Stručne povedané, prípad Františka Marka bol založený na nedôveryhodnom svedectve Jána Krajčíka, ktorý už v minulosti podal falošné svedectvá," vysvetlil pre portál prokurátor Christian Niegl. Vražda podnikateľa spred štvrťstoročia bola podľa portálu postavená práve na jedinom svedkovi Jánovi Krajčíkovi. Ten si v súčasnosti odpykáva doživotný trest.

Mišenka bol právoplatne odsúdený v kauze výbuchu v topoľčianskej firme Euromont. Portál pripomína, že následne ho zadržali v Rakúsku, pričom na Slovensko ho tamojšie orgány nevydali.


Zdroj: Webnoviny.sk - Stíhanie odsúdeného Mišenku zastavili, prípad vraždy bol založený na nedôveryhodnom svedectve © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: Súdy Vražda
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kilečko 2 od Sulíka podnikatelia vítajú, ale očakávajú aj zásadnú reformu daňového a odvodového zaťaženia
<< predchádzajúci článok
Vďaka spolupráci DKV a TRAVIS majú dopravcovia k dispozícii o 18-tisíc akceptačných miest viac

Stíhanie odsúdeného Mišenku zastavili, prípad vraždy bol založený na nedôveryhodnom svedectve - diskusné fórum čitateľov