Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

01. októbra 2009

Sting spolu s princom Charlesom zachraňujú pralesy



Britský hudobník Sting sa spojil s princom Charlesom v ekologickej kampani, aby požiadal ochrancov životného prostredia, nech odošlú textové správy s volaním o pomoc pri záchrane pralesov. Impulz k ...



Zdieľať
BRATISLAVA 1. októbra (WEBNOVINY) - Britský hudobník Sting sa spojil s princom Charlesom v ekologickej kampani, aby požiadal ochrancov životného prostredia, nech odošlú textové správy s volaním o pomoc pri záchrane pralesov. Impulz k tejto kampani vyšiel zo strany organizácie Prince's Rainforests Project, ktorú pred dvoma rokmi založil britský následník trónu a ktorá má za cieľ ochrániť zelené plochy. Pri tejto príležitosti princova organizácia poslala video s rozličnými volaniami o pomoc zo strany známych osobností, ako sú napríklad herci Harrison Ford a Robin Williams či prírodovedec David Attenborough. "Pred tridsiatimi rokmi som napísal skladbu Message In A Bottle. Dnes sa spájam s jeho výsosťou princom z Walesu a mnohými inými, ktorí podporujú Prince's Rainforests Project, aby svetu poslali volanie o pomoc," uvádza Sting. Spevák je veľkým ochrancom životného prostredia a po návšteve Amazónie v roku 1989 založil svoju vlastnú ekologickú organizáciu Rainforest Foundation, ktorá je určená na ochranu pralesov a domorodého obyvateľstva.


Princ Charles taktiež nahral odkaz, v ktorom povzbudzuje ľudí k tomu, aby rozosielali textové správy. "Pralesy zohrávajú najväčšiu úlohu v našom boji proti klimatickým zmenám. Absorbujú asi pätinu všetkých uhlíkových emisií a každé štyri sekundy sa na svete strácajú ich plochy veľkosti futbalového ihriska," uviedol. "Aby sme tento problém vyriešili, musíme nájsť spôsoby, ako zabezpečiť, aby boli stromy vzácnejšie živé ako mŕtve, a aby sa už viac neklčovali," dodal.

Kampaň vyvrcholí stretnutím, ktorému bude predsedať následník trónu, no ešte o ňom nie sú známe bližšie detaily. Niektoré z odoslaných správ zahrnú do knihy s fotografiami pralesov, ktorú odovzdajú svetovým lídrom na decembrovom stretnutí ohľadne klimatických zmien v dánskej Kodani.

Informáciu zverejnil internetový portál elpais.com.

SITA

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Divadlo Non.Garde predstavuje program na október
<< predchádzajúci článok
Na Slovensko prichádza Garmin-Asus nüvifone