25. novembra 2016

Stoch je rád za príležitosť, trénerovi sa odvďačil gólom

Archívna snímka. Tréner Jorge Jesus (vľavo) z Benfica Lisabon reaguje pred Miroslavom Stochom z Fenerbahce Istanbul v odvete semifinále Európskej ligy Benfica Lisabon - Fenerbahce Istanbul v Lisabone 2. mája 2013. Foto: TASR/AP
Bratislava 25. novembra (TASR) - Slovenský futbalista Miroslav Stoch strelil už svoj štvrtý gól v tomto ročníku Európskej ligy UEFA 2016/2017, prvý v skupinovej fáze. Dvadsaťsedemročný krídelník bol žolíkom trénera Fenerbahce Istanbul Dicka Advocaata, ktorý ho poslal na ihrisko do druhého polčasu dovtedy bezgólového domáceho súboja s ukrajinskou Zorjou Luhansk.

Nový muž sa mu v 59. minúte odvďačil za dôveru úvodným presným zásahom, keď strelou z 25 metrov prekvapil súperovho brankára. V 67. minúte stanovil na konečných 2:0 stopér Simon Kjaer a turecký tím sa vďaka zisku troch bodov vyšvihol na čelo tabuľky A-skupiny.

Stoch zaznamenal predošlé tri presné zásahy do siete Grasshoppersu Zürich v dvojzápase play off a pomohol nimi k postupu do skupinovej fázy EL. Jeho krajana Martina Škrtela môže mrzieť inkasovaná žltá karta v nadstavenom čase víťazného súboja s Luhanskom, po ktorej bude chýbať v záverečnom vystúpení proti Feyenoordu Rotterdam. Ten podľahol Manchestru United vysoko 0:4 a prenechal anglickému tímu druhú priečku. "Vedeli sme, že nás čaká náročný súper. Už v prvom vzájomnom stretnutí na pôde Feyenoordu sme zachraňovali bod až v poslednej minúte. Teraz sme to našťastie boli my, kto strelil prvý gól, a ten nám veľmi pomohol," uviedol Stoch pre oficiálnu stránku svojej zastupiteľskej spoločnosti Football Service Agency.

V pretlaku kvalitných legionárov nastupuje Stoch sporadicky. Vo štvrtok však dal o sebe vedieť. "V prvom rade som veľmi rád za to, že som dostal príležitosť, keďže v uplynulých týždňoch som nenastupoval vôbec. Sezóna je ešte dlhá, budúci týždeň pribudne do programu už aj skupinová fáza Tureckého pohára, pevne verím, že aj účinkovanie v Európskej lige bude pokračovať, takže zápasov bude dostatok. Uvedomujem si, že na mojom poste je veľká konkurencia, preto mi nezostáva nič iné, ako pri každej príležitosti odovzdať maximum," dodal Stoch.

Poplach v Nice: Zranený Balotelli bude chýbať najmenej desať dní