22. júla 2007

Stolnotenistka Balážová má zlato a striebro na MEJ

Slovenská reprezentantka Barbora Balážová skompletizovala na 50. stolnotenisových majstrovstvách Európy mládeže v Bratislave (13. - 22. 7. 2007) svoju medailovú zbierku. K bronzu družstva kadetiek, ...

BRATISLAVA 22. júla (WEBNOVINY) - Slovenská reprezentantka Barbora Balážová skompletizovala na 50. stolnotenisových majstrovstvách Európy mládeže v Bratislave (13. - 22. 7. 2007) svoju medailovú zbierku. K bronzu družstva kadetiek, ktorého bola hlavnou oporou, pridala v nedeľu cenné kovy zlatej a striebornej hodnoty.

Pätnásťročná Topoľčianka sa znovu stala šampiónkou starého kontinentu v kadetskej štvorhre. Vlani triumfovala po boku Ukrajinky Margaryty Pesockej, tentoraz sa z celkového víťazstva tešila spolu s Nemkou Sabine Winterovou, keď v nedeľňajšom finále v bratislavskom NTC zdolali Rumunky Hiriciovú so Szocsovou 3:1 (3, -3, 8, 8). Zaujímavosťou je, že Balážová zdolala Winterovú v semifinále singlovej súťaže (4:0). Cristina Hiriciová však potom mladej Slovenke vrátila prehru vo finále dvojhry, v ktorom vyhrala nad zverenkou trénera Dušana Michalku 4:2 (10, -9, 8, 7, -10, 7).
Slovenskí reprezentanti opäť potvrdili, že na mládežníckych šampionátoch sa im darí. V ére samostatnosti sa len z holandského Haagu 1995 vracali naprázdno. V porovnaní s vlaňajšími MEJ v bosnianskom Sarajeve (1 - 1 - 2) získali mladí Slováci v domácom prostredí o jednu medailu menej (1 - 1 - 1).