13. decembra 2010

Stoudemire novým rekordérom Knicks

Žiadne väčšie prekvapenie neprinieslo šesť nedeľňajších zápasov basketbalovej NBA. Najviac sa činili strelci duelu v New Yorku, kde dokonca padol jeden klubový rekord. Amaré Stoudemire ...

stoudemire Foto: SITA, APNEW YORK 13. decembra (WEBNOVINY) - Žiadne väčšie prekvapenie neprinieslo šesť nedeľňajších zápasov basketbalovej NBA. Najviac sa činili strelci duelu v New Yorku, kde dokonca padol jeden klubový rekord. Amaré Stoudemire v ôsmom zápase v rade dosiahol minimálne 30 bodov, čím o jedno stretnutie prekonal bývalého hráča Knicks Willieho Naullsa. Po dvoch štvrtinách súboja s Denverom mal pritom na konte iba šesť bodov a na začiatku štvrtej sa dopustil piateho faulu. „Všetko, čo nespravil v prvej polovici, dobehol v druhej. Skúšal som ho brániť, ale vďaka svojmu talentu skóroval aj z nemožných pozícií. V tejto sezóne valcuje všetkých, nik ho nevie zastaviť,“ pokrčil ramenami brazílsky pivot Nuggets Nené Hilário. Stoudemire pritom nebol najlepším strelcom zápasu, 31 bodov zaznamenal Carmelo Anthony, ktorý po dvoch vynechaných zápasoch pridal aj 13 doskokov. Knicks vyhrali ôsmy duel v rade (129:125), čo sa im naposledy podarilo pred 16 rokmi.

Tretím tridsaťbodovým a najlepším strelcom večera bol Kobe Bryant, ktorý úradoval v New Jersey. Aj rozohrávač Los Angeles Lakers si nechal to najlepšie na druhú polovicu zápasu, Nets v tretej a štvrtej štvrtine inkasovali z jeho rúk 25 bodov a prehrali už siedmy zápas v rade - 92:99. Po jeho skončení však Bryant nemal veľa dôvodov na radosť: „Musíme pozbierať viac energie a motivácie na každý jeden zápas. Hnevá ma to. Neodvádzame v tomto smere dobrú prácu. Dnes sme uspeli len vďaka tomu, že sme prečítali obranu súpera."

Líder celej NBA San Antonio si poradilo na domácej palubovke s Portlandom. Spurs vytiahli na súpera svoju povestnú obranu a udržali Trail Blazers na 38 percentách streľby z poľa. Oni sami naopak pálili spoza trojkového oblúka s takmer 53-percentnou presnosťou. Tréner domácich Gregg Popovich poslal Tima Duncana na ihrisko v štvrtej štvrtine prvýkrát po troch zápasoch. „Zdá sa mi, že jeho filozofiou v tejto sezóne je bez ohľadu na stav nenechať ma hrať štvrtú štvrtinu. Myslí si, že tím je lepší bezo mňa. Snažím sa ho vyviezť o omylu,“ poznamenal krídelník Spurs po svojom 1000. zápase v základnej časti NBA.

New Orleans Hornets márne hľadajú fazónu z úvodu sezóny. Vo Philadelphii zaznamenali najmenej bodov v jej doterajšom priebehu a prehrali 70:88, keď ich jediným „dvojciferným“ strelcom bol Chris Paul. Cleveland natiahol svoju negatívnu sériu už na osem prehier, v Oklahoma City podľahol vysoko 77:106. Los Angeles Clippers vyhrávajú zatiaľ iba na domácej palubovke, ale v dueli s Orlandom sa ich šiesty úspech v ročníku nezrodil. Magic zvládli úlohu favorita a vyhrali 94:85.