Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

22. júna 2017

Štrajk vo Volkswagene pokračuje aj dnes, rokovať sa má opäť popoludníNa archívnej snímke pracovníci automobilky Volkswagen Slovakia (VW SK) počas druhého dňa ostrého, časovo neobmedzeného štrajku v stredu 21. júna 2017 v Bratislave.Zdieľať
Na archívnej snímke pracovníci automobilky Volkswagen Slovakia (VW SK) počas druhého dňa ostrého, časovo neobmedzeného štrajku v stredu 21. júna 2017 v Bratislave. Foto: TASR - Michal Svítok
 
Bratislava 21. júna (TASR) - Tretím dňom dnes pokračuje štrajk zamestnancov v automobilke Volkswagen Slovakia (VW SK). Kolektívne vyjednávanie medzi odbormi a vedením firmy trvalo celé stredajšie (21.6.) popoludnie, pred polnocou ho však prerušili. Pokračovať má opäť dnes od 15.30 h.


"Obidve strany sme sa dohodli, že to prerušíme, pretože potrebujeme urobiť nejaké finančné analýzy. Pozvali sme si každá strana finančných špecialistov, ktorí sa pozrú na tie podklady, aby sme boli pripravení a o pol štvrtej znovu začíname kolektívne vyjednávať," uviedol predseda Moderných odborov Volkswagen Zoroslav Smolinský. V rokovaniach podľa neho nastal výrazný posun a s vývojom je spokojný.

"Pokračovať budeme v najbližšom možnom čase. Do ďalšieho vyjednávania prebehne príprava dohodnutých podkladov," informovala hovorkyňa VW SK Lucia Kovarovič Makayová. Dodala, že v záujme spoločnosti je aj naďalej dospieť čo najskôr k dohode akceptovateľnej pre obe strany.

Časovo neobmedzený ostrý štrajk zamestnancov VW SK sa začal v utorok (20.6.) o 6.00 h. Ani po opakovaných rokovaniach aj pred sprostredkovateľom sa totiž odbory nedohodli s vedením firmy na zvyšovaní platov.

Ide o prvý štrajk v histórii slovenského závodu tejto automobilky, ktorá na Slovensku pôsobí od roku 1991.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Rokovania medzi vedením VW SK a odborármi pokračujú aj v noci (21. 6. 2017)
 Počet učiteľov zapojených do štrajku poklesol (28. 1. 2016)
 PREMIÉR: Štrajk učiteľov je mediálny protest (28. 1. 2016)
 Video: Veselý Španiel je späť, komentuje štrajk učiteľov (27. 1. 2016)nasledujúci článok >>
OSN: V roku 2050 bude žiť na Zemi 9,8 miliardy ľudí
<< predchádzajúci článok
Tillerson: USA považujú KĽDR za svoju najväčšiu bezpečnostnú hrozbu

Štrajk vo Volkswagene pokračuje aj dnes, rokovať sa má opäť popoludní - diskusné fórum čitateľov