24hod.sk    Z domova

17. januára 2021

Strana Za ľudí má na celoplošné testovanie iný názor, malo by sa konať iba regionálneStrana Za ľudí má na celoplošné testovanie iný názor. Predsedníčka strany Veronika ...Zdieľať
img_8792 676x451 17.1.2021  - Strana Za ľudí má na celoplošné testovanie iný názor. Predsedníčka strany Veronika Remišová to uviedla v tlačovej správe, ktorú zaslalo tlačové oddelenie strany. Testovanie je podľa nej potrebné a účinné v najpostihnutejších regiónoch Slovenska, ktorých je z pohľadu súčasných výsledkov PCR testov 30 až 40.


Remišová ako jediná na hlasovaní vlády nepodporila celoplošné testovanie. Nesúhlas však podľa nej neznamená politický spor.

„Na otázku celoplošného testovania máme v strane Za ľudí iný názor, ale som rada, že sme presadili, aby starší ľudia a deti mali výnimky z testovania, keď chcú ísť na prechádzky von,“ uviedla Remišová.

Dodala, že za správny krok považuje zvýšenie kapacity na pravidelné antigénové testovanie v každom regióne, na ktorom pracuje ministerstvo zdravotníctva a samosprávy.

Vláda rozhodla: Lockdown sa spojí s jednorazovým celoslovenským testovaním. Zákaz vychádzania sa predlžuje do 7. februára.


Zdroj: Webnoviny.sk - Strana Za ľudí má na celoplošné testovanie iný názor, malo by sa konať iba regionálne © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.


   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/strana-za-ludi-ma-na-celoplosne-testovanie-iny-nazor-malo-by-sa-konat-iba-regionalne-cl748529.html