Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. augusta 2009

Strany Slovenskej koalície v Nitre podpísali koaličnú zmluvuKoaličnú zmluvu dnes v Nitre podpísali štyri strany Slovenskej koalície – Smer-SD, SDKÚ-DS, ĽS-HZDS a KDH. Do novembrových župných volieb pôjdu spoločne už po druhý raz. Na spoločnej kandidátke ...Zdieľať
NITRA 7. augusta (WEBNOVINY) – Koaličnú zmluvu dnes v Nitre podpísali štyri strany Slovenskej koalície – Smer-SD, SDKÚ-DS, ĽS-HZDS a KDH. Do novembrových župných volieb pôjdu spoločne už po druhý raz. Na spoločnej kandidátke bude 46 mien kandidátov na poslancov, z toho Smer-SD má 18 nominantov, SDKÚ-DS 11, ĽS-HZDS deväť a KDH osem. O kandidátovi na župana rozhodnú v druhom kole rokovaní, spoločný však pravdepodobne nebude, pretože ĽS-HZDS postaví vlastného. Ako informoval krajský šéf hnutia Ján Kovarčík, bude ním bývalý rektor Slovenskej poľnohospodárskej univerzity Imrich Okenka. Smer-SD už vyjadril oficiálnu podporu súčasnému županovi Milanovi Belicovi, SDKÚ-DS a KDH zatiaľ o kandidátovi nerozhodli.


Slovenská koalícia sa v Nitrianskom kraji sformovala pred poslednými regionálnymi voľbami s cieľom poraziť SMK, ktorá bola pri moci. K Smeru-SD, ĽS-HZDS, KDH a SDKÚ-DS sa tento rok usilovala pripojiť aj Slovenská národná strana, dostala však košom. Strany to odôvodnili tým, že nechcú vytvárať nacionálnu protimaďarskú koalíciu.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Košickú veterinársku univerzitu premenujú, možno zriadia i fakulty
<< predchádzajúci článok
Neobjasnená vražda Daniela Tupého trápi 66 percent ľudí v SR

Strany Slovenskej koalície v Nitre podpísali koaličnú zmluvu - diskusné fórum čitateľov