Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

17. novembra 2015

Stredoškolákom sa začína 4. ročník Finančnej olympiádyNadácia Partners vyhlasuje už štvrtý ročník finančnej vedomostnej súťaže určenej stredoškolákom - Finančná olympiáda. Súťažiaci si aj v tomto ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/František Iván
Bratislava 17. novembra (TASR) - Nadácia Partners vyhlasuje už štvrtý ročník finančnej vedomostnej súťaže určenej stredoškolákom - Finančná olympiáda. Súťažiaci si aj v tomto ročníku otestujú a rozšíria vedomosti v oblasti financií.


Finančná olympiáda je vedomostná súťaž so štvorročnou tradíciou, ktorá je určená špeciálne pre slovenských stredoškolákov. Jej úlohou je na jednej strane preveriť či porovnať si základné finančné vedomosti, na strane druhej pripraviť mladých ľudí na ďalšie obdobie ich života, v ktorom bude spravovanie osobných financií súčasťou každodennej reality.

„Minulé ročníky olympiády nám ukázali, že vzdelávanie mladých v oblasti financií má naozaj veľký zmysel. Z roka na rok sa nám do súťaže prihlasuje viac škôl a zároveň aj silnejší kandidáti. Napríklad v minulom roku rozhodlo o absolútnom víťazovi spomedzi 4405 prihlásených stredoškolákov a 292 stredných škôl iba pol bodu, čo je dobré znamenie,“ informoval TASR Juraj Juras, správca Nadácie Parners.

V prvom, otvorenom kole Finančnej olympiády si svoje vedomosti môže preveriť každý, kto má záujem zistiť úroveň svojej finančnej gramotnosti prostredníctvom testu zostaveného z otázok z rôznych oblastí finančného sveta. Priamo do súťaže sa následne môžu zapojiť výhradne študenti stredných škôl a príslušných ročníkov osemročných gymnázií zo Slovenska. Postup je pritom veľmi jednoduchý. Stačí ak študent po ukončení I. kola online testu vyplní registračný formulár, v ktorom uvedie údaje o sebe a svojej škole. Spolu so školou, ktorú navštevuje, bude automaticky zaradený do súťaže o ceny. Online test v prvom kole je možné absolvovať aj viackrát.

Aj v tomto roku je finančná vedomostná súťaž rozdelená do troch súťažných kôl, pričom náročnosť otázok a úloh sa z kola na kolo zvyšuje. Kým prvé dve kolá prebehnú formou online testu, finále bude realizované prezenčnou formou. Do prvého, otvoreného kola sa budú môcť súťažiaci hlásiť od 19. novembra 2015 do 22. januára 2016. Druhé, uzavreté kolo následne potrvá od 15. februára do 24. marca 2016 a súťažiť v ňom bude 500 najúspešnejších súťažiacich z prvého kola. Vo finále, ktoré je naplánované na koniec apríla 2016, sa stretne iba 20 najlepších súťažiacich z druhého kola. O trojici víťazov rozhodne porota zostavená z predstaviteľov Nadácie Partners a finančných odborníkov s dlhoročnými skúsenosťami.

Všetky informácie o priebehu či pravidlách súťaže sú dostupné na súťažnej stránke www.financnaolympiada.sk.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Revolučné udalosti pripomína výstava transparentov
<< predchádzajúci článok
UNHCR vyzval krajiny, aby po parížskych útokoch neobviňovali utečencov