Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

21. októbra 2012

Street art a graffiti ozdobia trebišovský železničný podchodMesto Trebišov pripravuje projekt, ktorý sa zaoberá skrášlením železničného podchodu formou street art a graffiti. Akcia sa bude konať 27. októbra v popoludňajších hodinách. Ako ...Zdieľať
centro nitra graffiti TREBIŠOV 21. októbra (WEBNOVINY) – Mesto Trebišov pripravuje projekt, ktorý sa zaoberá skrášlením železničného podchodu formou street art a graffiti.


Akcia sa bude konať 27. októbra v popoludňajších hodinách. Ako informovala Zuzana Albrechtová z kancelárie trebišovského primátora, podchod bude maľovaný sprejmi na tému mesta Trebišov - zobrazenie mesta a jeho typických prvkov na stenách železničného podchodu.

Trebišov sa tak rozhodol v súvislosti s nedávnymi mediálnymi ohlasmi na železničnú stanicu v meste, ktorá je v nelichotivom stave. Keďže Železnice Slovenskej Republiky nemajú na opravu finančné prostriedky, rozhodli sa konať aj napriek tomu, že železničná stanica nepatrí pod správu mesta.

„Železničná stanica slúži ako vstupná brána, a preto je dôležité ako vyzerá a aký obraz si o našom meste návštevníci utvoria. Aj touto formou chceme prispieť k zlepšeniu prostredia a zanechať dobrý dojem. Zároveň sme radi, že tu máme iniciatívnych ľudí, ktorí sa na túto prácu podujali,“ hovorí primátor mesta Marián Kolesár.

Ide o prvú street art akciu v meste, keď za nízke náklady mesto dosiahne vysokú mieru estetického úžitku pre obyvateľov. Mesto verí, že tak spríjemní prvý dojem návštevníkom a poukáže na jeho svetlé stránky.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Islanďania v referende podporili zmenu ústavy
<< predchádzajúci článok
Telo dobodanej Viktórie našli vo vreci na odpadky

Street art a graffiti ozdobia trebišovský železničný podchod - diskusné fórum čitateľov