Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. augusta 2019

Študenti ošetrovateľstva môžu požiadať o stabilizačnú pôžičkuIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto:
Bratislava 14. augusta (TASR) - Študenti bakalárskeho študijného programu ošetrovateľstvo v dennej forme štúdia môžu v týchto dňoch začať predkladať žiadosti o stabilizačnú pôžičku z Fondu na podporu vzdelávania. Ten zverejnil podmienky poskytovania stabilizačných pôžičiek pre študentov na akademický rok 2019/2020. TASR o tom informovala Adriana Orthová z Fondu na podporu vzdelávania. 


"Stabilizačné pôžičky sa poskytujú bez ručiteľa a v prípade splnenia stanovených podmienok študent nemusí pôžičku vrátiť. Výška stabilizačnej pôžičky na jeden akademický rok je 2000 eur," priblížila Orthová.

Na poskytovanie stabilizačných pôžičiek v akademickom roku 2019/2020 sú vyčlenené finančné prostriedky v celkovom objeme 2.176.000 eur, čo je podľa slov Orthovej dostatok finančných prostriedkov na poskytnutie pôžičky takmer všetkým študentom ošetrovateľstva na Slovensku.

Najbližšie termíny na predloženie žiadosti o stabilizačnú pôžičku na akademický rok 2019/2020 sú 15. september a 31. október.

Bližšie informácie o podmienkach poskytovania stabilizačných pôžičiek sú dostupné na webovom sídle fondu www.stabilizacnepozicky.sk.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tatranci vnímajú vyjadrenia ministra L. Sólymosa k zonácii s rezervou
<< predchádzajúci článok
Peking odsúdil hongkonských demonštrantov za činy podobné terorizmu

Študenti ošetrovateľstva môžu požiadať o stabilizačnú pôžičku - diskusné fórum čitateľov