Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

19. januára 2019

Študentky z Prievidze zmapovali bezbariérovosť inštitúcií v mesteŠtudentky Obchodnej akadémie Prievidza zmapovali bezbariérovosť rôznych inštitúcií v Prievidzi. S projektom, ktorý pripravili pod vedením učiteľky Dagmar ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/Tomáš Halász
 
Prievidza 19. januára (TASR)- Študentky Obchodnej akadémie Prievidza zmapovali bezbariérovosť rôznych inštitúcií v Prievidzi. S projektom, ktorý pripravili pod vedením učiteľky Dagmar Majdanovej, získali druhé miesto v krajskom kole súťaže Stredoškolskej odbornej činnosti.


"Projekt mal za cieľ zmapovať bezbariérovosť rôznych inštitúcií v meste a vytvoriť plán na zlepšenie podmienok. Jeho súčasťou bola aj charitatívna módna prehliadka s tombolou, ktorej výťažok sa študentky rozhodli darovať na pomoc pre zdravotne znevýhodnených," informoval ďalej hovorca mesta Michal Ďureje.

Po úspešnom ukončení aktivít projektu študentky podľa neho prezentovali svoj projekt Prievidza bez bariér aj na pôde mestského úradu. V spolupráci so sociálnym oddelením sa tiež rozhodli darovať vyzbieranú finančnú hotovosť rodine Gajdošíkovcov, na pomoc zdravotne postihnutej Kvetke.


 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V nedeľu sa na nás obloha zamračí
<< predchádzajúci článok
Minulý rok bolo zhodnotených 1246 ton druhotných surovín

Študentky z Prievidze zmapovali bezbariérovosť inštitúcií v meste - diskusné fórum čitateľov