Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. júna 2007

STV by mala vysielať záznamy z parlamentuSlovenská televízia (STV) by mala povinne vysielať nezostrihané záznamy z rokovania Národnej rady (NR) SR nasledujúci deň po rokovaní na svojom druhom programe. V návrhu novely zákona o STV to ...Zdieľať

BRATISLAVA 21. júna (WEBNOVINY) - Slovenská televízia (STV) by mala povinne vysielať nezostrihané záznamy z rokovania Národnej rady (NR) SR nasledujúci deň po rokovaní na svojom druhom programe. V návrhu novely zákona o STV to navrhujú poslankyne za ĽS-HZDS Ľudmila Mušková, Zdenka Kramplová a Katarína Tóthová.

Pôvodne mal byť záznam vysielaný od 8:00, po zásahu mediálneho výboru presný čas zo zákona vypustili. Podľa Tóthovej je STV takéto záznamy pripravená sprostredkovať. Poslanec Pavol Minárik (KDH) sa podľa vlastných slov v rozprave teší na celé, nezostrihané prenosy z rokovania. Napríklad na zábery z tajného hlasovania, keď čakajúci poslanci stoja v rade, rozprávajú sa medzi sebou. O čom, to diváci nebudú vedieť, dodal. "To bude sledovanosť," poznamenal. Predkladateliek sa tiež spýtal, či uvažovali o označení vhodnosti vysielaného programu pre určité vekové kategórie. Pripomenul dnešné vystúpenie ministra pôdohospodárstva Miroslava Jureňu, ktorý pri prerokúvaní novely zákona o lesoch na adresu poslancov opozície konštatoval: "Neviem, ako by sa páčilo vám, keby vám chodil niekto odoberať semeno každý deň alebo raz za týždeň." To bol podľa Minárika taký vulgarizmus, ktorý by sa mohol odvysielať až po 22:00. Rozpravu k návrhu vzhľadom na uplynutie rokovacieho času prerušili, dokončia ju v piatok na úvod rokovania.

Po hlasovaní o prerokovaných bodoch pristúpili poslanci k tajnej voľbe člena Rozhlasovej rady. Na miesto Petra Vargu, ktorý sa členstva v rade 25. apríla vzdal, kandiduje Peter Jezný, ktorého nominovalo Združenie rozhlasových tvorcov, Igor Kovačovič, nominant Matice slovenskej v Martine a Peter Štrelinger, ktorého navrhla Spoločnosť Ladislava Novomeského a Združenie literátov Svojpomoc. Výsledky hlasovania v tajnej voľbe vyhlásia v piatok.

Predseda parlamentu Pavol Paška následne po skončení tajného hlasovania poslancov ukončil tretí rokovací deň 11. schôdze Národnej rady SR. Pokračovať bude v piatok od 9. hodiny.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Podpora Busha na novom historickom minime
<< predchádzajúci článok
Lídri únie schválili vstup Malty a Cypru do eurozóny