Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

04. februára 2020

Štyri deti strávili na Aljaške noc vonku a v zimnej búrke, našli ich až 32 kilometrov od dedinyNa Aljaške našli štyri deti, ktoré sa v nedeľu stratili a strávili noc vonku v zimnej búrke. Našli ich v pondelok približne 32 kilometrov od dediny Nunam Iqua. Deti sú v poriadku, boli len prechladnuté a ...Zdieľať
gettyimages 499397886 676x451 4.2.2020 (Webnoviny.sk) - Na Aljaške našli štyri deti, ktoré sa v nedeľu stratili a strávili noc vonku v zimnej búrke. Našli ich v pondelok približne 32 kilometrov od dediny Nunam Iqua. Deti sú v poriadku, boli len prechladnuté a hladné.


Previezli ich do tamojšej nemocnice. "Počas zimy sú naše búrky veľmi nepríjemné. Nie je vhodné zahrávať sa s orientačným zmyslom," povedal zástupca tamojších úradov.

Nezvestnými boli Christopher Johnson (14 rokov), Frank Johnson (8), Ethan Camille (7) a Trey Camille (2). Tri deti neboli dostatočne oblečené a preto sa o ne veľmi báli.

Meteorológovia takisto hlásili zimnú búrku, ktorá mohla vytvoriť na koži omrzliny do desiatich minút. Na pomoc chceli vyslať aj helikoptéry, no pre nepriaznivé počasie nemohli v oblasti lietať.


Zdroj: Webnoviny.sk - Štyri deti strávili na Aljaške noc vonku a v zimnej búrke, našli ich až 32 kilometrov od dediny © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Británia chce skončiť s predajom dieselových, benzínových a hybridných áut do roku 2035
<< predchádzajúci článok
Sting sa vracia na Slovensko, ospevovanú šou uvidia Košice

Štyri deti strávili na Aljaške noc vonku a v zimnej búrke, našli ich až 32 kilometrov od dediny - diskusné fórum čitateľov