Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. októbra 2017

Štyria ľudia utrpeli zranenia počas streľby na juhu ŠvédskaIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Štokholm 13. októbra (TASR) - Štyria ľudia utrpeli zranenia v dôsledku streľby, ku ktorej došlo vo štvrtok večer v centre prístavného mesta Trelleborg na juhu Švédska. Informovala o tom miestna polícia, podľa ktorej zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by udalosť súvisela s terorizmom.


Čo presne sa v Trelleborgu stalo, nebolo bezprostredne jasné. K streľbe došlo v blízkosti hlavnej obchodnej ulice tohto približne 30-tisícového mesta, v ktorom sa v minulosti vyskytli prípady násilia súvisiaceho s činnosťou zločineckých gangov, uviedla agentúra DPA.

Svedkovia hovoria o niekoľkých výstreloch, po ktorých sa ľudia v panike rozutekali. Dvaja ľudia boli postrelení a ďalší dvaja utrpeli zranenia iného charakteru. Polícia predviedla na výsluch viacero svedkov, avšak v prvých hodinách nezadržala žiadnych podozrivých.

Prípad prevzalo špeciálne oddelenie regionálnej polície, ktoré vyšetruje zločiny závažného charakteru.

Trelleborg je vôbec najjužnejšie položeným mestom Švédska. Tento strategicky významný prístav leží na pobreží Baltského mora, približne 30 kilometrov od regionálnej metropoly Malmö a 60 kilometrov od dánskej Kodane.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Su Ťij vyzvala Mjanmarčanov na jednotu pri riešení problému Rohingov
<< predchádzajúci článok
Posledný deň pred víkendom utuží našu príjemnú náladu vďaka počasiu

Štyria ľudia utrpeli zranenia počas streľby na juhu Švédska - diskusné fórum čitateľov