Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. júla 2019

Súd neeviduje prekážky pred začatím pojednávaní v kauze zmeniekŠpecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku neeviduje žiadne procesné prekážky pred začatím hlavného pojednávanie v kauze falšovania zmeniek TV Markíza, v ktorej sú ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/AP
Bratislava 21. júla (TASR) - Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku neeviduje žiadne procesné prekážky pred začatím hlavného pojednávanie v kauze falšovania zmeniek TV Markíza, v ktorej sú obžalovaní Pavol R. a Marian K., ktorý požiadal, aby sa pojednávanie uskutočnilo v jeho neprítomnosti. TASR o tom informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjaková.


Pojednávať v prítomnosti verejnosti a médií plánuje ŠTS šesť dní so začiatkom v pondelok 22. júla s pokračovaním pojednávania 23., 24., 29., 30. a 31. júla.

Na Mariana K. a Pavla R. podala TV Markíza trestné oznámenie za údajné falšovanie cenných papierov v hodnote takmer 70 miliónov eur a marenie spravodlivosti. Pravosť zmeniek súkromná televízia spochybňuje od začiatku sporu. V tejto veci je Marian K. väzobne stíhaný. Okrem toho je stíhaný vo veci objednávky vraždy Jána Kuciaka. Jeho spoluobžalovaný Pavol R. je stíhaný na slobode v tejto kauze a taktiež v kauze objednávky vraždy jeho niekdajšej spoločníčky Silvie Volzovej.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
VIDEO:Požiar v roku 1937 obral 50 rodín z Fačkova o strechu nad hlavou
<< predchádzajúci článok
USA si pripomenuli 50. výročie prvého pristátia človeka na Mesiaci

Súd neeviduje prekážky pred začatím pojednávaní v kauze zmeniek - diskusné fórum čitateľov