Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. novembra 2010

Súd s údajným bossom košického podsvetia odročiliOkresný súd Košice II dnes opäť odročil od roku 2002 trvajúci proces v kauze vydierania s údajným bossom košického podsvetia Róbertom O. a dvoma jeho ...Zdieľať
mafia Ilustračné foto. Foto: SITA/Viktor ZamborskýKOŠICE 30. novembra (WEBNOVINY) – Okresný súd Košice II dnes opäť odročil od roku 2002 trvajúci proces v kauze vydierania s údajným bossom košického podsvetia Róbertom O. a dvoma jeho komplicmi.


Dôvodom boli náhle zdravotné problémy obhajkyne Róberta O., ktorá na súd prišla, ale potom odišla ešte pred začiatkom pojednávania. Nedostavili sa aj dvaja z troch predvolaných svedkov. Proces má pokračovať 11. januára.

Podľa obžaloby Róbert O, Ján B. a Pavol G. v roku 2002 nútili majiteľov rožňavskej firmy Energyco zaplatiť milión korún (33 194 €) s tým, že inak prídu o zákazku v spoločnosti U. S. Steel Košice. Okresný súd naposledy v kauze rozhodol v januári 2008, keď uznal vinným z vydierania Jána B. a Pavla G. Trestné stíhanie Róberta O. zastavil s tým, že uloženie trestu by bolo neúčelné, lebo v tom čase na neho bola podaná obžaloba zo závažnejších skutkov na Špeciálnom súde. Krajský súd v Košiciach rozsudok aj zastavenie stíhania zrušil a nariadil okresnému súdu doplniť dokazovanie a znova vo veci rozhodnúť.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Penta bude od decembra s novým partnerom
<< predchádzajúci článok
POČASIE NA HORÁCH: Najviac snehu je vo Vysokých Tatrách