Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. mája 2021

Súd vytýčil pojednávanie so šéfom piťovcov Ondrejčákom a Šalagom, schvaľovať bude dohodu o vine a tresteŠpecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku vytýčil na utorok 18. mája verejné zasadnutie s odsúdenými príslušníkmi ...Zdieľať
gettyimages 465058285 676x451 15.5.2021 (Webnoviny.sk) - Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku vytýčil na utorok 18. mája verejné zasadnutie s odsúdenými príslušníkmi skupiny piťovci Jurajom Ondrejčákom a Matejom Šalagom. Konkrétne by mal súd schvaľovať dohodu o vine a treste uzavretú medzi obvinenými a prokurátorom, ktorá sa týka viacerých skutkov.


Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal ešte v decembri 2020 na ŠTS návrh dohody o vine a treste s dvojicou obvinených. Medzi skutkami, ktoré sú im kladené za vinu, patrí napríklad vražda údajného zakladateľa skupiny takáčovcov Jána Takáča z roku 2003, ďalej vraždy Ľuboslava V. a Fadila P. a tiež pokus o vraždu Tibora F.

Rozsudok nad 18 obžalovanými v procese so skupinou známou ako piťovci vyhlásil ŠTS v Pezinku ešte v máji 2014. Štrnástich uznal súd za vinných z rôznych skutkov, ako napríklad založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny, vydieranie, hrubý nátlak, výtržníctvo, výber výpalného či ničenie majetku.

Samotnému šéfovi skupiny Jurajovi Ondrejčákovi, ktorý má prezývku Piťo, vymeral súd trest 18 rokov väzenia. Najvyšší súd SR mu v novembri 2014 trest znížil na 16 rokov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Súd vytýčil pojednávanie so šéfom piťovcov Ondrejčákom a Šalagom, schvaľovať bude dohodu o vine a treste © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Gyimesi verí, že sa zjednoduší COVID automat, volá po tom aj Raši
<< predchádzajúci článok
Čínu zasiahli tornáda, o život prišlo najmenej 10 ľudí a stovky ďalších sú zranení (video)

Súd vytýčil pojednávanie so šéfom piťovcov Ondrejčákom a Šalagom, schvaľovať bude dohodu o vine a treste - diskusné fórum čitateľov