Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. júna 2021

Súd zrušil Navaľného organizácie pre extrémizmus, jeho podporovateľom hrozí dlhoročné väzenieRuský súd v stredu z dôvodu extrémizmu zrušil organizácie založené väzneným opozičným lídromZdieľať
russia_navalny_81101 36daf076062446a0a107dfc511e17a47 676x466 10.6.2021 (Webnoviny.sk) - Ruský súd v stredu z dôvodu extrémizmu zrušil organizácie založené väzneným opozičným lídrom Alexejom Navaľným.


Pre ľudí spojených s Navaľného Nadáciou pre boj proti korupcii a sieťou jej regionálnych pobočiek to znamená, že nemôžu pôsobiť vo verejných funkciách.

Navaľnyj sa odvolá


V parlamentných voľbách, ktoré sú v krajine naplánované na 19. septembra, chceli kandidovať mnohí Navaľného spojenci.

Členom a podporovateľom organizácií, ktoré sú v Rusku označené za extrémistické, hrozí dlhoročné väzenie. To isté platí aj pre ľudí, ktorí iba zdieľajú ich materiály.

Rozsudok nadobudol okamžitú účinnosť. Navaľného právnici oznámili, že sa proti rozhodnutiu súdu odvolajú.

Vyfabrikovaná sprenevera?


Štyridsaťpäťročného Navaľného, ktorý patrí medzi najvplyvnejších kritikov prezidenta Vladimira Putina, v marci odsúdili na 2,5 roka väzenia za porušenie pravidiel podmienečného odsúdenia z roku 2014.

Vtedy mu dali za vinu spreneveru, ktorá však bola podľa Navaľného vyfabrikovaná. Opozičného lídra zadržali v januári po návrate z Nemecka, kde sa zotavoval po otrave nervovoparalytickou látkou.

Podľa Navaľného za útokom stál Kremeľ. Ruské úrady to odmietajú.


Zdroj: Webnoviny.sk - Súd zrušil Navaľného organizácie pre extrémizmus, jeho podporovateľom hrozí dlhoročné väzenie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Live video: Prstencové zatmenie Slnka bude viditeľné aj zo Slovenska, ale vzácny úkaz neuvidíme celý
<< predchádzajúci článok
Colníci zadržali nelegálnych obchodníkov s minerálnym olejom, štátu spôsobili škodu takmer 80-tisíc eur (foto)

Súd zrušil Navaľného organizácie pre extrémizmus, jeho podporovateľom hrozí dlhoročné väzenie - diskusné fórum čitateľov