Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. mája 2007

Súdia vraha svojej ekonómky, živnostníka Róberta D.Na Okresnom súde v Banskej Bystrici sa dnes začalo hlavné pojednávanie s 39-ročným živnostníkom Róbertom D. Prokurátor mu kladie za vinu obzvlášť závažný zločin vraždy, pretože ...Zdieľať

BANSKÁ BYSTRICA 14. mája (WEBNOVINY) – Na Okresnom súde v Banskej Bystrici sa dnes začalo hlavné pojednávanie s 39-ročným živnostníkom Róbertom D. Prokurátor mu kladie za vinu obzvlášť závažný zločin vraždy, pretože postrelil policajta a zastrelil 34-ročnú Miroslavu V., ktorú zamestnával ako ekonómku.

Tragický incident sa stal 31. mája minulého roka, keď policajt v civile s kolegyňou doručoval Róbertovi D. predvolanie na výsluch svedka. Obžalovaný živnostník sa zdržiaval v byte ekonómky v Banskej Bystrici. Po otvorení dverí najmenej tri razy vystrelil na policajta a zasiahol ho do hlavy a hrudníka. Zranený policajt stačil ujsť a privolať posily. Obžalovaný potom viackrát vystrelil na Miroslavu V., ktorá zraneniam na mieste podľahla a nebola by ju zachránila ani okamžitá lekárska pomoc. Róbert D. sa ešte v ten deň prihlásil na polícii. V prípravnom konaní svoj skutok oľutoval.

Na súde Róbert D. požadoval vylúčiť verejnosť vzhľadom na závažnosť skutočností, ktoré chcel zverejniť. Sudkyňa mu nevyhovela, na čo obžalovaný odmietol vypovedať. Vyhlásil iba, že za všetkým sú policajti. Potom požiadal, aby sa pojednávalo v jeho neprítomnosti.

Proces pokračuje zajtra výsluchom znalcov a ďalším dokazovaním. Očakáva sa i rozsudok.

Obžalovanému podnikateľovi hrozí trest odňatia slobody na 25 rokov až doživotie.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Telefónica predala 75 % vo firme Endemol za 2,63 mld. eur
<< predchádzajúci článok
Správy o Kaddáfího kóme boli údajne lžou zradcovských médií

Súdia vraha svojej ekonómky, živnostníka Róberta D. - diskusné fórum čitateľov