13. januára 2007

Súhrn výsledkov 16. kola basketbalovej extraligy žien

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 16. kola extraligy basketbalistiek: Cassovia Košice - FC Salmet 92 Levice 101:51 (33:10, 33:18, 22:17, 13:6) Najviac bodov: ...

BRATISLAVA 13. januára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 16. kola extraligy basketbalistiek:

Cassovia Košice - FC Salmet 92 Levice 101:51 (33:10, 33:18, 22:17, 13:6)
Najviac bodov: Sopirjáková 16, Grešnerová 14, Vacková 11 - Šimová 13, Markiová a Matulová po 9
TH: 24/17 - 25/12, fauly: 24 - 19, trojky. 8 - 1, rozhodovali: Szibilla a Cetl, 100 divákov
V stretnutí jednoznačne dominovali domáce hráčky, ktoré hostky nepustili ani raz do vedenia. Prehupnutie sa Košičaniek nad stobodovú hranicu zabezpečila v poslednej minúte Krajňáková, ktorá týmto košom zároveň stanovila aj konečný výsledok a 50-bodový rozdiel v neprospech Levičaniek.

Viktoria PČSP Košice - Slovan Bratislava 89:53 (26:9, 23:20, 15:14, 25:10)
Najviac bodov: Zentková 27, Kovaľová 14, Mokošová 12, Kandráčová 11 - Fialová a Kozmonová po 11, Krčmárová 8,
TH: 27/19 - 8/4, fauly: 9 - 24, trojky: 2 - 3, rozhodovali: Pipiška a Mlynarčík, 150 divákov
Od úvodných minút mali navrch basketbalistky Viktorie Košice, ktoré vyhrali prvú štvrtinu o 17 bodov, v ďalšom priebehu si udržiavali bezpečný náskok a výrazne opäť dominovali v závere.

K Cero V.O.D.S. Košice - UMB Banská Bystrica 101:41 (36:6, 18:14, 32:10, 15:11)
Najviac bodov: Mazzanteová 20, Jurčenková 16, Jalčová 14 - Pavlendová 14, Makková 9, Chlebovcová 16
TH: 11/9 - 4/1, fauly: 8 - 12, trojky: 4 - 3, rozhodovali: Kukelčík a Kurpáš, 700 divákov
Úradujúce slovenské majsterky proti Banskej Bystrici podľa očakávania jednoznačne dominovali už od úvodných minút a viaceré pasáže sa zmenili na exhibíciu košického tímu. Stý bod zaznamenali domáce v 38. min na 101:35 a napokon zvíťazili o priepastných 70 bodov.

Spartak Myjava - MBK Ružomberok 53:102 (12:27, 16:27, 4:25, 21:23)
Najviac bodov: Žáková 16, Krč-Turbová 12, Zubrycká 10 - Nerová 27, Williamsová 22, Ivančevičová 18
TH: 10/10 - 15/10, fauly: 16 - 13, trojky: 5 - 5, rozhodovali: Šramko a Hančík, 400 divákov
Favorizované hostky viedli v 4. min už 15:0 a dostatočný náskok si v pohode udržiavali, hoci Myjavčanky do prestávky aspoň opticky vyrovnali hru. Domácim však vôbec nevyšla tretia štvrtina, v ktorej dali iba štyri body. Záverečná časť bola z ich strany lepšia, ale na vysokom víťazstve Ružomberka to už, samozrejme, nič nezmenilo.

Inpek UKF Nitra - ŽBK Poprad 76:54 (20:16, 23:10, 20:12, 13:16)
Najviac bodov: Fabianová 32, Kubatová 13, Šujanová 12 - Kmeťová 12, Tetemondová 11, Kuklová 10
TH: 12/9 - 22/11, fauly: 19 - 16, trojky: 5 - 1, rozhodovali: Matejčík a Fuska, 300 divákov
Nitranky vyrukovali od úvodu so sústredeným a bojovným prejavom, diktovali vysoké tempo a hrali dôrazne v obrane. Popradčanky dokázali držať krok na palubovke i ukazovateli skóre len počas úvodnej štvrtiny.