01. marca 2006

Súhrn výsledkov 52. kola hokejovej ST extraligy

Góly: 21. Melichárek (Urban, Kóňa), 30. ...

BRATISLAVA 1. marca (WN/SITA) - Súhrn výsledkov utorkových zápasov 52. kola hokejovej ST extraligy:

Dukla Trenčín - HK Tatravagónka ŠKP Poprad 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Góly: 21. Melichárek (Urban, Kóňa), 30. Kóňa (Ďurčo, Lezo), 58. Melichárek (Kóňa), 60. Micka (Baláž, Mikuš) - 54. Kroták (J. Kopecký, Javín)

Vylúčení: 9:10 na 2 min, navyše: Kútny 10 min za nešp. správanie - Škovira 10 min za úder do hlavy a oblasti krku, Bambúch 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Mészáros, Tvrdoň, 1649 divákov

Trenčín: Hála - Ďurčo, Urban, Juraj Liška, Heš, D. Mocek, P. Mikuš, Hriňa - Melichárek, Kóňa, Micka - V. Nemec, Poljaček, Igor Majeský - Sikorčin, Húževka, Zlocha - Sivák, Lezo, Kútny - Baláž

Poprad: Kožuch - Michal Segľa, Javín, Kumstát, Vorobel, M. Turan, Bambúch - Škovira, A. Kroták, Pavličko - J. Kopecký, Halaj, Kubenko - Jasovský, Piatak, Tomášek

Súboj dvoch popredných tímov extraligovej tabuľky bol od úvodných minút plný nepresností, keď sa na hráčoch pravdepodobne prejavila dlhá dvojtýždňová olympijská prestávka. Ako prví pohrozili Trenčania, ale popradský brankár Kožuch zlikvidoval v 6. min strelu Mikuša aj s prispením šťastia. O dve minúty na to vyslal Kroták do úniku Škoviru, ale Hála blafák popradského útočníka zneškodnil. Popradčania mali s pribúdajúcim časom stále viac z hry a Halaj nezúžitkoval v presilovej hre milimetrovú prihrávku Kubenka. V 12. min sa rútil na Hálu osamotený Tomášek, no minul, následne si Trenčania neporadili s presilovou hrou piatich na troch. V 19. min mohol otvoriť skóre súboja Sivák, ale strelu z hokejky Hriňu nepretlačil za Kožucha, ani na dvakrát. V 31. sekunde druhej tretiny využil zaváhanie popradskej obrany Melichárek a poslal domácich do vedenia. V polovici stretnutia viedla Dukla už dvojgólovým rozdielom, keď po piatich sekundách presilovú hru zúžitkoval po strele Ďurča a následnom teči Kóňa. Poprad mohol znížiť pri presilovke o dvoch hráčov, ale ani viac ako jeden a pol minúty mu na prekonanie Hálu nestačilo. Brankár Dukly zlikvidoval nepríjemné strely Javína aj Michala Segľu, keď najmä druhá, približne z dvoch metrov, volala po góle. V polovici tretej dvadsaťminútovky neprekonal Halaj už ležiaceho Hálu a zdalo sa, že Popradu nebude súdené streliť gól. Kroták však v 54. min unikol po ľavom krídle a znížil na rozdiel jediného gólu. Popradčania začali pomýšať na vyrovnanie, no na druhesj strane sa dostali Trenčania do prečíslenia a Melichárek zvolil strelu pred prihrávkou na Leza a puk trafil presne pod hornú žŕdku Kožuchovej bránky. Záver stretnutia poškodilo niekoľko nepekných zákrokov najmä zo strany Popradu, čo Trenčín potrestal gólom z hokejky Micku v presilovej hre o dvoch hráčov.

Hlasy:

Milan Hovorka (Tréner Trenčína): "Popradčania nás v úvodnej tretine prekvapili svojím aktívnym pohybom, nedovolili nám poriadne rozohrať. Od úvodného gólu bola však aktivita na našich hokejkách. Hráči ukázali hlad po víťazstve. V poslednej tretine sme boli lepší a zaslúžene sme zvíťazili."

Vladimír Klinga (asistent Popradu): "V úvodnej časti hry bolo na oboch mužstvách vidieť hlad po hokeji. Hralo sa v dobrom nasadení, v prvej tretine sme dobre korčuľovali, spokojní sme mohli byť aj s prechodom do útoku. Nevyužili sme však dva samostatné nájazdy. Po úvodnom nešťastnom góle v našej sieti sme mohli niekoľkokrát vyrovnať, no neboli sme úspešní ani v presilovke o dvoch hráčov. Neboli sme horším tímom, ale nepremenili sme šance."

HKm Zvolen - MsHK Žilina 5:2 (3:1, 2:1, 0:0)

Góly: 2. Weissman, 9. Weissman (Bonni), 14. Bonni (Klepáč), 38. Plavucha (Cibula, Turek), 40. F. Turek (Babka, Plavucha) - 1. Droppa (Gron), 25. Krajčí (Gron, Kontšek)

Vylúčení: 9:6 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Valach, Krpelec, 1600 divákov

Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, Klepáč, Škuta, Bonni, Priechodský - M. Bartek, Šechný, J. Čierny - Plavucha, F. Turek, Cibuľa - Weissmann, Beran, Paciga - Hanzal, Gašpar, L. Jurík (41. Škvaridlo)

Žilina: Lipovský (41. Laco) - I. Droppa, Nádašdi, Kusovský, Ficenc, Škorvánek, Dlouhý - Krajčí, S. Gron, Kontšek - M. Gálik, Jabrocký, Kokavec - Špilár, Hreus, V. Král - Opatovský, R. Rehák, Verčík

Vo Zvolene sa hral otvorený, útočný hokej s množstvom šancí. Hostia vsietili rýchly gól už v 45. sekunde, keď Droppa spoza kruhu trafil puk pod hornú žrdku Šimonovičovej svätyne. Domáci sa však rýchlo spamätali po chybe v žilinskej obrane. Puk získal Weissmann, natlačil sa pred Lipovského a po 44 sekundách vyrovnal. Hostia potom nevyužli vyše minútovú presilovku piatich proti trom a pykali v oslabení o jedného hráča. V 9. min skóroval z uhla opäť Weissmann a v 14. min od modrej čiary zvýšil už na 3:1 kanadský obranca v službách Zvolena Bonni. Úvod druhej tretiny vyšiel lepšie hosťom. Šechný nepresnou prihrávkou založil rýchlu kontru a prvý žilinský útok sa po peknej kombinácii postaral o zníženie na 3:2. Na konci akcie v 25. min bol Krajčí. Na druhej strane Lipovský kapituloval v 38. min, keď Plavucha napriahol spomedzi kruhov a ďalší gól do šatne strelil Žilinčanom v presilovke Turek. Smolu mal útočník hostí Gron, ktorého zblízka vychytal Šimonovič v závere druhej a na začiatku tretej tretiny. V poslednej časti hry sa už objavil v žilinskej bránke Laco. Udržal si čisté konto, nakoľko domáci si trojgólové vedenie už iba udržiavali.

Hlasy

Peter Mikula (tréner Zvolena): "Som rád, že sme zvíťazili nakoľko zostava súpera vzbudzovala rešpekt. Chceli sme potvrdiť postavenie v tabuľke. O výsledku sa rozhodlo v druhej tretine, je však potešiteľné, že sme dali tri góly z presiloviek, čo môže byť výhodou v play off. Víťazstvo je zaslúžené, súper nás zaskočil otvorenou hrou."

Ján Šterbák (tréner Žiliny): "Príliš sme otvorili hru, naša obrana nebola dôsledná. Strácali sme puky, čo súper využil. Rozhodli dva góly v závere druhej tretiny, v poslednej časti hry už Zvolen kontroloval hru."

MHC Martin - MHk Liptovský Mikuláš 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Góly: 38. Koložváry (Podstavek, Vantroba), 48. Važan (Koložváry, Podstavek) - 31. Fatyka (Lištiak, Bartík), 58. Fatyka (Šebo), 60. Šebo (Fatyka)

Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Bulko, Mášik, 2700 divákov

Martin: Račko - Kadlubiak, Vantroba, Stolárik, Stančok, Lalka, Ratveiský - Podstavek, Koložváry, Važan - T. Jaško, Caban, M. Chrenko - Mahdalík, Kuric, P. Tabaček - 41. Beutel

L. Mikuláš: Falter - P. Lištiak, Rúfus, Valečko, M. Školiak, Tomaška, Fatyka - Misál, Pleva, P. Segľa - Kövér, Róbert Huna, Richard Huna - Michel Miklík, Trochta, Marek Hovorka - Bartík, Žemlička, Šebo

Ešte pred zápasom dvoch najslabších účastníkov súťaže ocenili čiarového rozhodcu Milana Mášika za jeho úspešné pôsobenie na zimnej olympiáde. V kľúčovom zápase pravdy Martinčania v samom závere trestuhodne stratili víťazstvo a tak sa viac priblížili k baráži. Skóre otvoril v 31. min Fatyka v početnej výhode hostí. Domácim sa potom väčšia aktivita vyplatila a v 38. min takisto počas presilovky vyrovnal Koložváry. Keď v 48. min Važan so šťastím pretlačil puk do hosťujúcej bránky, vyzeralo to s Martinom dobre. V závere hostia už nemali čo stratiť a vsadili všetko na jednu kartu. Naopak Martinčania len vyčkávali a naivne si mysleli, že zápas v pohode dohrajú. Ale bič plieskal na konci. V 58. min Fatyka strelou od modrej prekvapil neistého domáceho brankára Račka a bolo 2:2. Martinčania si však museli vypiť kalich horkosti až do dna. V čase, keď už zápas pomaly smeroval do predĺženia - 27 sekúnd pred klaksónom využil fatálnu chybu domácej obrany Šebo, ktorý spečatil osud Martina - 2:3.

Hlasy:

Rudolf Uličný (tréner Martina): "Ukázalo sa, že obe mužstvá ťažko dávajú góly. Nezodpovednosť niektorých našich hráčov nás pripravila o lepší výsledok. Hostia vyrovnali po Jaškovej hrúbke. Aj pred víťazným gólom nášho súpera, sme trestuhodne chybovali. Svoj osud už nemáme vo vlastných rukách."

Milan Jančuška (tréner L. Mikuláša): "Strelili sme úvodný gól, ale potom sme dovolili domácim otočiť skóre. Našťastie v závere sme využili zaváhanie Martina a aj so šťastím sme zvíťazili. Je to prvý krôčik k tomu, aby sme sa vyhli baráži. No toto víťazstvo musíme potvrdiť už v najbližšom zápase."

HK 36 Skalica - HC Košice 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Góly: 44. Jarolín (R. Hartmann, T. Višňovský) - 23. Török (Kledrowetz), 36. Kmiť (Bartoš, Török), 54. Krayzel (Podhradský, Lipiansky)

Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: Křetínsky (Skalica) 5 min + DKZ za úder do hlavy a oblasti krku, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Pavlovič, Horínek , 2100 divákov

Skalica: Tuček - M. Ivičič, Křetínský, Zajac, V. Benák, K. Sloboda, Klement, Škadra - T. Višňovský, Jarolín, R. Hartmann - J. Mikúš, Vala, Liščák - Grill, Dornič, Liška - Sýkora, Hrnčirík, Malík

Košice: J. Laco - Kledrowetz, Milan Varga, Podhradský, Špelda, Horáček, Frühauf - Török, Kmiť, P. Bartoš - Lažo, Lipiansky, Krayzel - Hvila, M. Lukáč, Šimurda - Dravecký, Ľ. Sabol, M. Slovák

Pred zrakmi skalického odchovanca Žigmunda Pálffyho začali aktívnejšie domáci, no Mikúšovu strelu vyrazil brankár Laco. V 6. min sa zastreľoval Török, no v I. tretine si gólmani na oboch stranách čisté konto ustrážili. Na začiatku druhej časti hry pokračovala domáca nemohúcnosť v zakončení, a tak sa dostali do vedenia hostia. V

23. min sa najlepšie zorientoval Török a usmernil puk do prázdnej brány. V 36. min vyšachovali košickí hráči domácu obranu a Kmiť strelou zápästím zvýšil na 2:0. O pár sekúnd pre rozbité plexisklo hlavný rozhodca prerušil hru a stretnutie sa dohrávalo až po úprave ľadu a mantinelov. Iskierku nádeje pre Skaličanov vykresal v 44. min René Jarolín, keď počas presilovej hry usmernil za chrbát Laca prihrávku Hartmanna. Skaličania sa snažili vyrovnať, no po nevyužitej šanci Liščáka Košičania v 54. min v početnej výhode upravili na 1:3. Podhradského strelu tečoval do siete Krayzel. Hostia si v závere taktickou hrou víťazstvo postrážili.

Hlasy:

Pavel Pazourek (tréner Skalice):" Moji hráči bojovali, hostia však majú silný tím. Naša hra nebola až taká zlá, avšak inkasované góly padli po zbytočných chybách. Súhlasím s kolegom, rozhodla najmä herná disciplína."

Ján Selvek (tréner Košíc): "Pripravujeme si pozíciu pred play off, hoci už to nemáme iba vo vlastných rukách. Dnes sme podali disciplinovaný výkon. Vedeli sme o sile domácich, všetky naše útoky splnili svoj úlohy. Zvíťazili sme zaslúžene."

Slovan Bratislava - HK Dynamax Nitra 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Gól: 20. Devečka (Kucharczyk), 37. Cíger (R. Školiak, D. Afinogenov), 60. Cíger (Jánoš, Junas) - 58. Kolník (Milo, M. Hruška), vylúčení: 7:11 na 2 min, navyše Kmeč a Švarný (obaja Nitra) na 10 min za úder do oblasti hlavy a krku, presilovky:0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Müllner, M. Novák, 4428 divákov

Slovan: Rybár - Pavlas, Hančák, Devečka, Gýna, R. Sloboda, Jendek, Ďurák - R. Školiak, Cíger, D. Afinogenov - Kucharczyk, Hujsa, Junas - Macho, Míka, Pištek - D. Pašek, Jánoš, J. Sýkora (od 41. bez 4. útoku)

Nitra: Lakosil - D. Milo, M. Hruška, Švarný,V. Vlk, Petrina, B. Majeský - Ľ. Kolník, Kollár, M. Kováčik - S. Saliji, M. Štefanka, Kmeč - Vozdecký, T. Chrenko, Čacho - J. Mihálik, M. Musil, G. Saliji - (od 41. Pupák)

Stretnutie Slovana, ktorý opäť nastúpil bez kanoniera Kuľhu zotavujúceho sa po artroskopii kolena a vedúcej Nitry sa od úvodných minút nieslo v opatrnom duchu. Ako prvá zdvihla divákov zo sedadiel individuálna akcia Jánoša v 16. min. Sám pred Lakosilom však faulovaný už nedokázal presne zakončiť. Vzápätí mali belasí viac ako minútovú početnú prevahu o dvoch hráčov, v nej však hosťujúcu bránku ani raz neohrozili a tak prvý gólový moment zápasu prišiel až 40 sekúnd pred koncom úvodnej tretiny. Za bránkou zabojoval Rus Afinogenov, Kucharczyk našiel voľného Devečku, ktorý si otvoril strelecký účet v bratislavskom drese. V polovici stretnutia mal Slovan opäť výhodu presilovej hry piatich proti trom, tentokrát mali domáci na svojich hokejkách niekoľko výborných príležitostí, no ani Cíger, Hančák, či viackrát po sebe strieľajúci Pavlas nedokázali skórovať. Rovnakú výhodu o dvoch mužov mali vzápätí aj hostia, Rybára však neprekonali Milo ani Kolník. Domáci Hujsa s Jánošom potom v 36. min nevyužili vo vlastnom oslabení nájazd na Lakosila, no už o minútu bol rozdiel skóre dvojgólový, keď po Školiakovej strele dorazil puk do bránky Cíger. Svižný hokej pokračoval aj v záverečnej časti. Počas nitrianskej presilovky v 44. min najskôr pohrozil strelou od modrej Vlk. Po pár okamihoch najlepší hráč zápasu Denis Afinogenov vybojoval v útočnom pásme puk pre Cígera, no ten neskóroval. V 51. min si potlesk vyslúžila spolupráca Macha s Jánošom, na druhej strane pohrozil opäť Vlk, no Rybár bol pozorný. V 58. min potešila hŕstku hosťujúcich priznivcov dvojica Milo - Kolník, keď si druhý menovaný vychutnal domáceho gólmana a znížil na rozdiel gólu - 1:2. Minútu pred záverečnou sirénou pri power play hostí sa dvojica Hujsa - Afinogenov rútila na jediného obrancu Nitry, Hujsa však namiesto strely volil prihrávku a ruský krídelník netrafil. Konečnú podobu výsledku dal Cíger, ktorý sekundu pred koncom upravil na 3:1.

Hlasy:

Ján Jaško (tréner Slovana): "Teší nás nielen víťazstvo, ale aj hra. Dokázali sme, že máme divákom čo ponúknuť. Dnešný zápas sme však mohli rozhodnúť aj skôr, keď nám najmä v presilových hrách piatich na troch chýbal pred bránkou väčší dôraz. Často chceme dať gól do ešte prázdnejšej brány a to, čo predviedol v samom závere Hujsa, som vo svojom živote ešte nevidel. Čakajú nás ešte dva ťažké zápasy a náš štvrťfinálový súper je stále vo hviezdach."

Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): "O úspech sme sa pripravili dvoma lacnými gólmi, keď sme nedokázali pokryť súperových hráčov. Ubránili sme síce veľa oslabení, no náš kontaktný gól prišiel veľmi neskoro a na zvrat nám už neostal čas."