18. januára 2009

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí slovenskej hokejovej extraligy

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 46. kola slovenskej hokejovej extraligy: MHk 32 Liptovský Mikuláš - Slovan Bratislava 1:3 (0:3, 0:0, 1:0) Góly: 52. Halaj (B. Pohanka) - 2. ...

BRATISLAVA 18. januára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 46. kola slovenskej hokejovej extraligy:

MHk 32 Liptovský Mikuláš - Slovan Bratislava 1:3 (0:3, 0:0, 1:0)
Góly: 52. Halaj (B. Pohanka) - 2. Kuľha (J. Kováčik, Hujsa), 3. Döme (Uram), 5. Vaic (Kropáč, Lažo)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: J. Konc - M. Grečko, Smrek, 3150 divákov

Liptákom sa v tejto sezóne proti úradujúcemu majstrovi vôbec nedarí. Po predchádzajúcich troch vzájomných prehrách začal aj tento duel pre Mikuláš "hororovo". Domáci hokejisti sa nestihli na vlastnom ľade ani poriadne zorientovať a už prehrávali trojgólovým rozdielom. Na začiatku 2. min otváral skóre pohotový Kuľha. V 3. min využil presilovú hru po spolupráci s Uramom Döme - 0:2 a vydarenú päťminútovku "belasých" symbolicky uzavrel presnou strelou kapitán Vaic. Slovan v úvode zakončil gólovo prakticky každú svoju šancu na Falterovu bránku. Domáci sa postupne otriasli a začali ohrozovať Hoviho. Fínska opora Bratislavčanov však neinkasovala ani pri celej plejáde mikulášskych šancí v druhom dejstve, ktoré jednoznačne patrilo Liptákom. Tí nevedeli nájsť cestu do Hoviho bránky. Zverenci Róberta Pukaloviča sa po bleskovom úvode viditeľne uspokojili s priebežným stavom a iba kontrolovali svoj bezpečný náskok. Liptáci sa snažili prelomiť streleckú smolu aj v záverečnej časti hry. Miestami pred Hovim doslova "horel" ľad, ale skóre sa dlho nemenilo. Paradoxne, v 52. min v oslabení znížil kapitán MHk 32 Halaj - 1:3. Mikulášania sa do poslednej sekundy pokúšali o nemožné. Prikročili aj k hre bez brankára, ale skúsení hostia si už nedali vziať víťazstvo, ktoré je ich 13. v

HK 36 Skalica - Dukla Trenčín 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 9. Ďurák (R. Hartmann, Pálffy), 60. R. Hartman (Ďurák)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Mášik, Stano, 3443 divákov

Zápas veľkej dôležitosti pre obe družstvá v boji o prvú šestku úrovňou i diváckou kulisou pripomínajúci play-off začal vo veľkom tempe. Po prvých nevyužitých šanciach Tomíka a Zálešáka z prvej minúty sa hral rýchly hokej s miernou prevahou domácich. Na konci 9. min strelecký účet stretnutia po obrovskom tlaku elitnej formácie Skaličanov otvoril Ďurák. O pár sekúnd sa Paroulek preštrikoval až pred Rybára, no zakončoval do stredu bránky. V 13. min Pašek ani nadvakrát neprekonal Kováča. V 18. min zostal prekvapený Nedorost, že sa ocitol sám pred nekrytou polovicou domácej bránky a vôbec ju netrafil.
Druhú tretinu začala lepšie Skalica. Šanca J. Mikúša skončila na ľavom ramene a strela Šáteka na bruchu Kováča. Počas presilovej hry v 28. min sa domáci zahryzli do súpera, ale ani dve dobré šance Mikúša a teč Kutálka po Pálffyho prihrávke si cestu do siete nenašli. V 32. min sa Trenčania radovali z vyrovnania predčasne, keď krátko pred zakončením rozhodca Ország prerušil hru. Skalickú prevahu dokazoval aj domáci fanklub, ktorý svojimi hlasivkami neustále burcoval svojich miláčikov. Po skončení ďalšej presilovky v 38. min Jendek v dobrej pozícii minul Kováčovu bránku. Pol minúty pred záverom tretiny prečíslila dvojica Zálešák - Kutálek obranu Trenčína, no opäť bez úspechu.
V záverečnej časti hry naďalej pokračoval boj o každý meter ľadu. Trenčianski hráči svoju túžbu po vyrovnávajúcom góle prejavili zvýšeným pohybom, domáci sa prezentovali bojovnosťou a dobrou obrannou hrou založenou na pokrytí stredného pásma a výbornom Rybárovi. Permanentné nebezpečenstvo pre hostí hrozilo počas každého pôsobenia prvej skalickej formácie na ľade. S pribúdajúcim časom sa aktivita Dukly stupňovala. V závere hrali Trenčania bez brankára a Hartmann nemal problém trafiť prázdnu bránku. Domáci hráči bojovnosťou a aj zásluhou výborného obecenstva si víťazstvo zaslúžili.

HK Ardo Nitra - SkiPark MHK Kežmarok 4:5 (2:1, 1:2, 1:2)
Góly: 7. M. Gálik (Ľ. Pištek, H. Ručkay), 19. Ďurkech (Podstavek, T. Chrenko), 34. H. Ručkay (Ľ. Pištek, M. Gálik), 42. T. Chrenko (Podstavek, Čaládi) - 18. Škovira (Svitana), 32. Mašlonka (Šechný, D. Brincko), 34. M. Drotár (Mašlonka, D. Brincko), 49. Škovira (Slaninák, Svitana), 55. Škovira (D. Brincko)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Horínek, Orolin, 2286 divákov

Prví mohli ísť do vedenia hráči Kežmarku, no po Mašlonkovej nenápadnej strele v 6. min zazvonila žŕdka Faltovej bránky. O minútu však už gól padol, no na opačnej strane, keď Ručkay vrátil puk Pištekovi, po ktorého strele tečoval pred Budaiom Gálik - 1:0. V 12. min mohli domáci opäť skórovať, keď na modrej zachytil puk Výborný, posunul ho Čaládimu, ten však maďarského reprezentanta Budaia neprekonal. O 6 minút neskôr hostia vyrovnali, keď Faltu prekonal blafákom Škovira. Krátko nato Nitra opäť viedla, svoj prvý gól v extralige strelil obranca Ďurkech. V polovici stretnutia mohol zvýšiť skóre Baran, no netrafil puk v ideálnej pozícii pred odkrytou bránkou. Kežmarčan Mašlonka však v 32. min áno, keď sa najlepšie zorientoval v skrumáži a pohodlne zasunul puk za ležiaceho Faltu - 2:2. O dve minúty išli domáci znovu do vedenia a po Pištekovej prihrávke sa presadil Ručkay. Hosťom stačilo len 19 sekúnd a vyrovnali aj do tretice, keď sa po Brinckovej strele presadil Drotár - 3:3. Ten istý hráč mohol v 40. min dostať Kežmarok do vedenia, no netrafil prázdnu domácu bránku.
Úvod tretej tretiny patril Nitranom, po Podstavkovej prihrávke si Chrenko položil Budaia a blafákom upravil na 4:3. V 49. min sa však hostia spod Tatier gólovo dotiahli aj štvrtýkrát, keď Škovira potrestal zaváhanie domácich pri rozohrávke. Ten istý hráč dostal v 55. min Kežmarčanov napokon do rozhodujúceho vedenia, keď prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste a zavŕšil svoj hetrik na konečných - 4:5.

HKm Zvolen - HC´05 Banská Bystrica 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Góly: 42. P. Barinka (Ďurek), 53. Pavliš (M. Chovan) - 49. B. Jánoš (M. Dian, Ľ. Sabol)
Vylúčení: 8:10 na 2 min, navyše: na 10 min Bambúch (B. Bystrica) za hodenie rukavíc, na 10 min za nešportové správanie Tománek (B. Bystrica), Pardavý (B. Bystrica) a Pavliš (Zvolen), presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - Gajan, Kalina, 4336 divákov

Pod Pustým hradom sa vo fantastickej atmosfére hral hokej s nasadením, no zviazaný taktikou a bojom o každý puk. Nechýbali šance, v úvode sa nepresadil hosťujúci Pardavý. Na opačnej strane mali príležitosti Markovič a Lelkeš. Diváci kričali gól v 8. min, Macejka však skóroval z ofsajdu, takže Zvolen napokon neviedol. Šanca Banskobystričanov prišla v 9. min, v prečíslení boli Ižvolt a Češík. Druhý menovaný nedal gól do poloprázdnej bránky - puk sa mu zaplietol medzi korčule. V závere prvej tretiny hrali Zvolenčania presilové hry, no Barinka recept na Petríka nenašiel. V oslabení unikol Pardavý, ktorý Laca prekonal, no puk sa kĺzal iba povedľa pravej žŕdky.
Aj v druhej tretine sa do veľkej gólovej príležitosti dostal skúsený Pardavý, v prečíslení mu prihral Bulík, no ani druhýkrát neskóroval. Teraz bol proti výborný Laco. Petrík sa zapotil hlavne v polovici zápasu pri strelách Pavliša, domáci mali viac aktivity na hokejkách, pribzrzdili ich iba zbytočné vylúčenia. Anii hosťujúci "barani" sa gólovo nepresadili. Laca ohrozil Vlk, no po jeho pokuse sa stav stretnutia taktiež nemenil.
V tretej tretine mali Zvolenčania viac z hry, v 42. min sa nadvakrát pred Petríkom presadil Barinka. Hneď na to veľkú príležitosť spálil Klouda, keď hosťujúci gólman v poslednej chvíli vyrazil puk z bránkovej čiary. V 45. min Štrba opečiatkoval dve žŕdky krátko po sebe. Hostia však ťažili zo zle vyhodeného puku, ktorý zachytil Sabol, prihral Dianovi, ten našiel pred bránkou voľného Jánoša a Banskobystričania vyrovnali. Zvolenčania nepoľavili v aktivite a v 53. min v presilovej hre po Chovanovej strele zblízka prekonal Petríka Pavliš - 2:1. V závere mohli Bystričania vyrovnať, no pri početnej výhode a odvolanom brankárovi už nenašli recept na Laca.