06. marca 2009

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí hokejovej Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí hokejovej Slovnaft extraligy: Štvrťfinále - 3. zápasy (hrá sa na 4 víťazstvá): HC'05 Banská Bystrica - HC Košice 6:3 (3:1, 3:2, 0:0) stav ...

BRATISLAVA 6. marca (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov piatkových stretnutí hokejovej Slovnaft extraligy:

Štvrťfinále - 3. zápasy (hrá sa na 4 víťazstvá):
HC'05 Banská Bystrica - HC Košice 6:3 (3:1, 3:2, 0:0) stav série: 1:2
Góly: 3. M. Dian (V. Vlk), 11. Pardavý (Bulík), 20. B. Jánoš (V. Vlk, Biro), 22. Biro (M. Dian), 26. Sabol (Biro, V. Vlk), 29. V. Vlk (Dian, Jánoš) - 4. Húževka (Deyl, Kmiť), 26. Rudolf Huna (Jenčík), 40. Šimurda (Juraj Sýkora, M. Šterbák)
Vylúčení: 7:10 na 2 min, 44. Faith 5 min + dokonca za nedovolenú hru zdvihnutou hokejkou, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Grečko, Konc - Müllner, Mášik, 4540 divákov

Domáci hokejisti sa predstavili pred domácim publikom vôbec prvýkrát v histórii v play off zápase slovenskej najvyššej hokejovej súťaže. Už v 3. min im hráči urobili radosť, keď Vlk našiel v strednom pásme Diana, ktorý sa nepokrytý dostal do útoku. Lipovský vybehol do medzikružia, útočník ho obišiel a iba poslal puk do prázdnej bránky - 1:0. Banskobystričania sa veľmi dlho netešili, pretože už v 4. min po prihrávke Deyla sa presadil strelou po ľade z ľavého kruhu Húževka - 1:1. V 11. min však ťažili domáci z presilovky, keď Pardavý strelou spoza pravého kruhu prekonal Lipovského - 2:1. Nabudení Bystričania využili aj dalšiu presilovku, tentoraz v závere prvej tretiny. Jánoš tretím gólom vyhnal Lipovského z bránky. Medzi žŕdky sa postavil Hudáček, ktorý kapituloval na začiatku druhej tretiny. Domáci opäť tažili z presilovky, Dian prenikol do útoku a preveril aj druhého gólmana Košíc, ktorý puk len vytlačil. Biro ho napokon poslal za jeho chrbát - 4:1. Po početných výhodách sa domácim darilo hrať efektívne, čo dokázal v 26 min. Sabol. Keď Biro vystrelil po modrej, Hudáček iba vyrazil, nevedel kde je puk a spomínaný utočník ho bez problémov zasunul do bránky - 5:1. Oddychový čas Košičanom pomohol, pretože už o 29 sekúnd im vyšlo prečíslenie. Po prihrávke Jenčíka sa presadil Huna - 5:2. V 29. min najprv zvonila iba žŕdka po Jánošovej parádičke. Napokon sa však domáci potešili, keď peknú akciu načal Jánoš z ľavej strany, puk posunul Dianovi, ktorý nestrieľal, ale potiahol a pekne našiel Vlka, ktorý z medzikružia skóroval na 6:2. Hostia sa nevzdávali, nepoľavili v aktivite a nezabalili to. Dôkazom bol gól do šatne - Šimurda si robil okolo Petríkovej bránky, čo chcel a napokon znížil na 3:6.
V tretej tretine sa hosťom už nepodarilo zdramatizovať vývoj zápasu. V 44. min Faith spôsobil zranenie Jánošovi, a tak dostal trest 5 minút plus do konca zápasu. Presilovku domáci nevyužili, no hostia dobrou hrou ani nedovolili Banskobystričanom skórovať. Najväčšiu šancu v III. tretine mali Košičania v presilovke, Húževka však pred poloprázdnou bránkou neuspel, lebo Petrik sa famózne rybičkou vrhol na opačnú stranu.

MHC Martin - Slovan Bratislava 1:4 (0:2, 0:1, 1:1) - stav série: 0:3
Góly: 42. Trokan (Babka) - 4. J. Kováčik (Kropáč), 9. Kropáč (Lažo, Vaic), 34. Uram (Kukumberg, Lažo), 60. Döme (Lipiansky)
Vylúčení: 8:15 na 2 min, navyše: Baček (Slovan) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Kubuš - Gajan, M. Grečko, 3420 divákov

Martinské hokejové trápenie v play off pokračovalo aj v treťom zápase. Belasým pomohol aj úvodný gól J. Kováčika v presilovke. Domáci sa dostali do ešte väčšieho kŕča, nedokázali si vynútiť tlak súvislejšou kombináciou a rýchlym pohybom. Naopak v defenzíve opäť kopili chybu za chybou. V 9. min domáci obrancovia nepochopiteľne nechali voľného Kropáča a jeho blafák poslal Slovan už do dvojgólového vedenia. Potom si zobral tréner Gregor oddychový čas, aby svojich hráčov prebudil. Veľmi sa mu to nepodarilo, lebo Slovan svojmu súperovi veľa nedovolil. V druhej tretine chceli Martinčania ešte so zápasom niečo urobiť. Zlepšili pohyb, vyrovnali hru, ale opäť im nevychádzala koncovka. V 29. min Klepáč v dobrej pozícii nedal, vzápätí sa puk z Říhovej hokejky kotúľal pred bránkovou čiarou, ale v Hoviho sieti neskončil. Hostia svoju streleckú efektivitu dokázali v
34. min, keď Uram opäť v presilovke zvyšoval už na 3:0.
Martinčanov odklial na začiatku III. tretiny Trokan a prekonal Hoviho prvýkrát v play off po neuveriteľných 162 minútach. Domáci akoby pokropení živou vodou sa stále viac tlačili pred Hoviho. V 47. min vypadol na štadióne prúd a 15 minút sa nehralo. Po vynútenej prestávke pokračovala štvorminutová presilovka Martina, ale bez streleného kontaktného gólu. V 52. min svoje tutovky zahodili Trokan a na druhej strane aj Uram. V 54. min Hovi zneškodnil Říhov blafák. Záverečný nápor a ani 53-sekundová power play domácim nevyšla, naopak dve sekundy pred treťou sirénou pečatil Döme konečný výsledok a Slovan v sérii vedie už 3:0.

Skupina o 9. až 12. miesto - 2. kolo:
SkiPark MHK Kežmarok - HK Ardo Nitra 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Góly: 45. Šechný (J. Jelínek, Škovira) - 32. Mertel (Marek Slovák), 38. T. Chrenko (Čaládi, H. Ručkay), 48. Rumpel (Dobrý, Kmeč), 59. T. Chrenko (H. Ručkay, Kudrna)
Vylúčení: 9:9 na 2 min, navyše: Podstavek (Nitra) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Krpelec, Lokšík - Snášel, Kalina, 636 divákov

Súboj dvoch posledných tímov extraligovej tabuľky začali aktívnejšie domáci hráči a už v úvodnej minúte vyskúšal pozornosť gólmana Fedora Škovira. O šesť minút neskôr po prihrávke P. Segľu sa dostal k strele Palovčík, nitriansky brankár však stál na sprágvnom mieste. "Jastrabi" mohli využiť už svoju prvú presilovku v zápase, teč Svitanu v 9. min však tesne minul bránku Nitry. Hostia si vyloženú šancu vypracovali v 18. min, keď sa pred Budaia dostal S. Saliji, no v poslednej chvíli ho fauloval J. Jelínek.
V úvode druhej tretiny prekvapil domácich obrancov H. Ručkay, ktorý sa ocitol sám pred Budaiom, jeho strela však bola nepresná. V prvej päťminútovke mali oba tímy výhodu presilovej hry, no aj napriek sľubným šanciam ostal stav nezmenený. V 29. min prvý kežmarský útok pred bránkou hostí vytvoril menší závar, puk do siete sa však Bednárovi pretlačiť nepodarilo. Naopak na druhej strane bol o tri minúty neskôr úspešný Mertel, ktorý sa natlačil pred Budaiovu bránku a bekhendom pohodlne skóroval. Rovnaký hráč mohol dať gól aj v 34. min, no Rumpelovu prihrávku neusmernil za chrbát domáceho gólmana. Nitrania po úvodnom góle dostali krídla, čo potvrdili ďalším presným zásahom v 38. min, ktorého autorom bol v početnej výhode T. Chrenko.
Na začiatku 45. min mal Kežmarok dlhú presilovku o dvoch hráčov, ktorú využil Šechný na skorigovanie stavu. O tri minúty, hostia opäť vyhrávali o dva góly, na konci vydarenej kombinačnej akcie stál Rumpel. V 52. min zazvonila počas presilovky hostí po Salijiho strele žrď domácej bránky a ten istý hráč mal počas následného tlaku ešte ďalšie dve šance, Budai však "stiahol roletu". Prikrátky bol až na šikovnú strelu Tomáša Chrenka v 59. min, ktorý zvýšil na konečných 4:1 pre svoj tím.

MsHK Garmin Žilina - HK AquaCity ŠKP Poprad 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 31. Krajči (Škoda, Klouda), rozhodujúci nájazd premenil Klouda - 52. Jarolín
Vylúčení: 7:10 na 2 min, navyše: D. Skokan (Poprad) 10 min napadnutie hlavy a krku + 10 min nešp. správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Valachovič - Horínek, Orolin, 1279 divákov

Po úvodnej minúte ticha na počesť zosnulého Richarda Šafárika začali stretnutie lepšie domáci Žilinčania. Mali optickú prevahu, ale vyloženú príležitosť si v prvom dejstve nevytvorili. Za zmienku stojí iba strela Škodu v
9. min, ktorá mohla skončiť za chrbátom brankára Šimonoviča. Obaja súperi mali v I. tretine viacero početných výhod, ale ani jeden z tímov ju využiť nedokázal. Ani po prestávke sa Žiline či Popradu nedarilo využívať presilovky. Prvý gól duelu dosiahol najlepší strelec Žilinčanov v tejto sezóne Róbert Krajči, ktorého nezištnou prihrávkou našiel Škoda - 1:0. Následne však domáci nevyužili štvorminútovú presilovku pri vylúčení Lapšanského a ani 50-sekundovú hru piatich proti trom.
Aj v poslednej časti to bolo o nevyužitých presilovkách. V 52. min dvakrát pred domácou bránkou rozkrútili "kamzíci" kolotoč a Jarolínovi sa podarilo vyrovnať na 1:1. Stav duelu sa už do tretieho klaksónu nezmenil a muselo sa predlžovať. V pridanej päťminútovke mohli rozhodnúť Klouda so Škodom aj Krajči, no napokon stretnutie dospelo až k samostatným nájazdom. V nich dva body pre Žilinu zabezpečil rozhodujúcim gólom Klouda.