30. januára 2009

Súhrn výsledkov piatkových zápasov nadstavbovej časti hokejovej Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov piatkových zápasov 2. kola nadstavbovej časti hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009 Skupina o 1. - 6. miesto - 1. kolo: HK 36 Skalica - HKm Zvolen 5:2 (4:1, ...

BRATISLAVA 30. januára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov piatkových zápasov 2. kola nadstavbovej časti hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009

Skupina o 1. - 6. miesto - 1. kolo:
HK 36 Skalica - HKm Zvolen 5:2 (4:1, 1:1, 0:0)
Góly: 1. Pálffy (J. Mikúš), 4. F. Novák (Zálešák, Šmach), 9. F. Novák (T. Višňovský), 18. Kutálek (Gründling, D. Pašek), 28. Kutálek (Kocák, Šátek) - 5. Gálik (P. Barinka, Lelkeš), 39. Gálik (Tatar, Lelkeš)
Vylúčení: 8:6 na 2 min, navyše: Gálik (Zvolen) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - Bundil, Novák, 3194 divákov

Najproduktívnejšia dvojica extraligy sa predviedla už v 1. min, keď Pálffy po Mikúšovej prihrávke využil hneď prvú presilovku zápasu. V 4. min ďalšiu presilovku využil Filip Novák a dokonale využil počiatočný tlak svojho mužstva. Hostia odpovedali o minútu, taktiež počas presilovky, keď sa predviedla nová posila Zvolena Gálik. To domácich nezaskočilo a vytrvalo dobiedzali na Murína v bránke hostí. V 9. min Filip Novák zužitkoval prihrávku Višňovského na svoj druhý gól v zápase. V 13. min vynikol Rybár, keď zneškodnil tri tutovky hostí. Gólový účet prvej tretiny uzavrel teč Kutáleka, ktorý skončil medzi nohami nešťastného Murína. Úvod ako aj väčšia časť druhej tretiny patrila hosťom, no Rybár svoje družstvo podržal. V 28. min Murína z bránky Zvolena svojím druhým gólom v zápase vyhnal Kutálek. V 37. min mali hostia 78 sekúnd trvajúcu výhodu o dvoch hráčov, no gól sa im podarilo dať až po naskočení oboch vylúčených hráčov na ľadovú plochu. Šťastným strelcom bol Gálik. V úvode tretej tretiny domáci svojimi vylúčeniami dostali hostí do tlaku. Dokonca im ponúkli 100-sekundovú presilovku o dvoch hráčov. V týchto chvíľach kraľoval v bránke Rybár a nedovolil hosťom skórovať. Do konca zápasu zvolili domáci obrannú taktiku, no zároveň využívali každú možnosť na rýchly protiútok. Aj keď sa Zvolenčania snažili o skorigovanie výsledku, stroskotávali na výbornej defenzíve Skaličanov, a tak konečný výsledok zápasu bol známy už po dvoch tretinách.

Dukla Trenčín - MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Góly: 15. Trochta (Tybor, Markovič), 35. Kudělka (Gábriš, Tybor) - 2. Richard Huna (Róbert Huna, Kriška), 36. Heš (Richard Huna), 38. Cibuľa (Tomášek, M. Varga)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše: P. Mikuš (Trenčín) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - T. Orolin, M. Grečko, 3270 divákov

V Trenčíne sa začalo zostra a už v 89. sekunde otvoril skóre stretnutia Richard Huna, keď zakončil rýchly brejk Liptákov. Hostia vyrazili do útoku potom, ako ich brankár Falter zlikvidoval veľkú šancu domácich. Viacero mladých hráčov na oboch stranách dodali zápasu svižnosť. V 14. min nepretlačil puk do hosťujúcej bránky Balga, ale už o minútu neskôr si Trochta položil Faltu a vyrovnal. Aj v druhej 20-minútovke sa napriek absencii vyložených gólových príležitostí hral zaujímavý hokej. Všetko podstatné sa udialo v záverečných minútach tretiny. Najskôr sa do dobrej šance dostal Tybor, neuspel, no v pokračujúcej početnej výhode aj so šťastím poslal domácich do vedenia Kudělka. Napriek pretrvávajúcemu tlaku domácich patrilo posledných päť minút tretiny hosťom. V 36. min vyrovnal na dvakrát Heš a už o necelé tri minúty poslal odrazený puk za bezmocného Kováča Cibuľa - 2:3. Dukla si v poslednej tretine vytvorila trvalý tlak, ale streliť vyrovnávajúci gól jej nebolo súdené. Nedorost dokonca nepremenil ani trestné strieľanie.

HC Košice - Slovan Bratislava 5:4 (3:2, 0:0, 2:2)
Góly: 3. Húževka (J. Kopecký), 8. Kledrowetz (J. Kopecký, Kmiť), 14. Kmiť (Kopecký, Húževka), 48. S. Gron (Rudolf Huna, J. Sýkora), 50. Rudolf Huna (J. Sýkora, S. Gron) - 4. Hujsa (Lipiansky, Baček), 18. Lipiansky (Hujsa, Kováčik), 44. Lipiansky (Hujsa, Baček), 60. Kukumberg (Lipiansky, J. Kováčik)
Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Mášik, Gajan, 8347 divákov (vypredané)

Prvý gól šlágra kola, v ktorom sa stretli vedúce tímy aktuálnej tabuľky, videla vypredaná Steel Aréna už na začiatku 3. min po biliardovej akcii, keď si Kopecký s Húževkom vymenili puk a Húževka zakončil už do prázdnej bránky. Košická radosť trvala len do 4. min, keď Lipovský v páde vyrážal puk, no rovno na hokejku Hujsu a ten vyrovnal. Z dobrej pozície potom mieril Petričko vedľa, ale v 8. min napriahol Kledrowetz a tečovaný puk sa dostal za chrbát brankára Hoviho. Dobrú príležitosť mal potom Petričko. Bez prípravy pálil na Lipovského Hruška a v 10. min zasahoval Hovi pred Hunom. V 14. min Hovi ešte Kopeckého pokus vyrazil, ale na bekhendovú Kmiťovu dorážku nestačil. Kontaktný gól Slovana padol v 18. min pri hre štyroch proti štyrom. Domáca obrana bola otvorená a Lipiansky to potrestal. V druhej tretine vyskúšal pozornosť košického gólmana Uram a v 23. min nepotrestal chybu domácej defenzívy osamotený Lažo. Nepokrytý sa ocitol pred Lipovským Baček, ale ani na trikrát nepretlačil puk cez jeho betóny do siete. V polovici zápasu to bekhendom skúšal Húževka, ale Hovi sa nenechal prekvapiť. Lipovský musel zasahovať po strele Gráčika spomedzi kruhov, neprestrelil ho ani Hujsa.
V 4. min tretej tretiny mal Lipiansky medzi kruhmi dostatok času na to, aby pokojne namieril a vyrovnal na 3:3. V 48. min po obliehaní bránky belasých prekonal Hoviho Gron. Nasledovali príležitosti Jenčíka a Miklíka. V 50. min poistil vedenie svojho tímu po spolupráci druhého útoku Huna. Košičania odpovedali štvrtým gólom. V závere 50 sekúnd pred koncom 60. min Kukumberg znížil na rozdiel gólu, ale Slovanu sa už nepodarilo vyrovnať.

Skupina o 7. - 13. miesto - 2. kolo:
MHC Martin - HC´05 Banská Bystrica 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Góly: 5. Trokan (Babka, Džerinš), 19. Mahdalík (Kolba, Šišovský), 34. Škumát (Mahdalík), 48. Škumát (Šišovský) - 24. Štolc (V. Vlk), 33. Rimmel (Mocek, V. Vlk)
Vylúčení: 7:9 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Horínek, Jankovič, 2358 divákov

Martin nastúpil bez šiestich opôr a na jeho hre to bolo cítiť. Keďže ani hostia neprekročili svoj tieň, stretnutie malo sotva priemernú úroveň. Lepší vstup do zápasu mali domáci. V 5. min sa ujali vedenia, keď Trokan po štyroch sekundách využil presilovku Martina. V prvej tretine boli Martinčania aktívnejší, no Mahdalík ani Dornič nepremenili svoje šance. Skóre sa dalo do pohybu až v 19. min, keď Mahdalík strelou do horného rohu banskobystrickej bránky zaznamenal svoj prvý gól v tejto sezóne - 2:0. Niekoľko sekúnd pred prvým klaksónom mohli hostia skorigovať stav. No najskôr Pardavý netrafil prázdnu bránku Martina a potom Dianovo sólo zneškodnil Lakosil.
V druhej tretine sa hostia oveľa viac obuli do súpera. V 24. min Štolc v početnej výhode svojho tímu s výraznou pomocou šťastia vrátil "baranov" do hry - 2:1. V 33. min už bolo vyrovnané, keď Tomaškov projektil do modrej v presilovke hostí neminul cieľ - 2:2. O 54 sekúnd neskôr sa vynašiel Škumát, ktorý strelou pomedzi betóny opäť posadil Martin na koňa. V 40. min Džerinš nepremenil trestné strieľanie, ktoré nariadil rozhodca za faul Vlka na samotného lotyšského útočníka.
V tretej tretine si Martin strážil svoj náskok, ktorý poistil v 48. min opäť Škumát, keď tečoval puk za Stierankov chrbát - 4:2. Do konca zápasu už hostia nič zaujímavé nevymysleli a tak si Martin zaknihoval zaslúžené víťazstvo.

SkiPark MHK Kežmarok - HK Aquacity ŠKP Poprad 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Góly: 2. P. Segľa (Šechný, Drotár), 25. Škovira (Šechný) - 29. I. Rataj (Michal Segľa)
Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - Smrek, Tornay, 1180 divákov

Kežmarčania sa v podtatranskom derby pustili do svojho súpera s vervou a už na konci 2. min zásluhou Pavla Segľu viedli. Keď si o desať sekúnd neskôr sadol na trestnú lavicu ďalší Segľa, tentoraz však Popradčan Michal, mohli domáci svoj náskok v presilovke zvýšiť, no napokon vyšli naprázdno. Aj v ďalších minútach hýrili domáci aktivitou a po góle volali najmä šance Jelínka, Palovčíka či Maroša Žembu. V 11. min sa sám pred domácim gólmanom ocitol Lukáč, jeho blafák však Klempa zneškodnil. O šesť minút neskôr sa puk objavil v Šimonovičovom bránkovisku osamotený, Čížek však pri jeho doklepnutí do bránky nemal šťastie. V úvode druhej tretiny mali "kamzíci" výhodu presilovej hry a pred Klempom doslova rozkrútili kolotoč, no neboli úspešní. Naopak tesne po skončení kežmarského oslabenia z ľavého kruhu vystrelil Škovira a prekonal prekvapeného Šimonoviča. V 29. min zaúradoval popradský kapitán Rataj a odrazenú strelu Michala Segľu usmernil do bránky. Na konci prostrednej časti hry mali domáci výhodu presilovej hry, napriek veľkej snahe však gólmana hostí neprekonali.
V záverečnej tretine sa hra vyznačovala oveľa väčšou opatrnosťou ako v predchádzajúcich dvoch. Oba tímy sa sústredili najmä na pozornú obranu, preto veľa vzruchu pred bránkami diváci nevideli. V 56. min sa do veľmi dobrej šance dostal druhý popradský útok, no na bránkovisku poskakujúci puk zázračne zneškodnil výborne chytajúci Klempa. Domáci napokon v závere jednogólový náskok s prehľadom ubránili a pripísali si tak tretie víťazstvo v rade.

HK Orange 20 - HK Ardo Nitra 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Góly: 20. Uhnák (Vizváry, Hrivík), 26. Slávik (Jankovič), 50. Uhnák (Gašparovič, Štajnoch) - 15. Rumpel (Mertel, Kmeč), 28. Bobček (H. Ručkay, T. Chrenko)
Vylúčení: 9:6 na 2 min, navyše: Štajnoch na 10 min za napadnutie zo zadu, Slimák 10 min za nešp. správanie - M. Školiak 10 min za nešp. správanie, Bobček 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Tvrdoň, M. Orolin, 435 divákov

V 4. min domáci hráči zachytili rozohrávku Nitranov, následne išli dvaja na brankára Šúreka, no neboli úspešní. V 15. min hosťujúci Mertel krásne prihral Rumpelovi pred prázdnu bránku a ten sa už nemohol pomýliť - 0:1. Tesne pred prvou sirénou "dvadsiatka" využila presilovku o dvoch korčuliarov, do streleckej listiny sa zapísal Uhnák. V 26. min tečoval domáci Slávik Jankovičovu nahodenú strelu a zapísal si tak svoj prvý extraligový gól a mladíci viedli 2:1. O dve minúty neskôr však nikým nekrytý Bobček zužitkoval prihrávku H. Ručkaya spoza bránky a vyrovnal na 2:2. Ešte v tej istej časti hry mohli ísť Nitrania opäť do vedenia, keď v 36. min M. Slovák dostal krásnu prihrávku na modrú čiaru, išiel sám na Hiadlovského, stav sa však nemenil. V záverečnom dejstve najskôr pri presilovke Nitry reprezentant Hiadlovský chytil Bobčekovu jedovatú delovku od modrej. V polovici tretiny tečoval v presilovke Gašparovičovu strelu kapitán Uhnák a zabezpečil mladíkom vedenie 3:2. Napriek nitrianskemu tlaku "dvadsiatka" v závere odolala aj v oslabení a pripísala si ďalšie tri body.