28. októbra 2007

Súhrn výsledkov stretnutí 20. kola hokejovej extraligy

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 20. kola a jedného predohrávaného duelu 31. kola slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy 2007/08: Zápasy 20.kola: SOBOTA: HK Ardo Nitra ...

BRATISLAVA 26. októbra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 20. kola a jedného predohrávaného duelu 31. kola slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy 2007/08:

Zápasy 20.kola:
SOBOTA:
HK Ardo Nitra - HK 36 Skalica 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Góly: 2. G. Saliji (M. Štefanka), 28. Burián (M. Štefanka, Berzinš), 36. Lukas (M. Štefanka), 60. M. Gálik (Jass, Berzinš) - 31. Pašek (R. Školiak, M. Ivičič), 42. Škadra (Pašek)
Vylúčení: 8:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Mi. Novák, Brath, 2182 divákov
Nitra: Mastič - R. Lukas, Burián, Špila, Vojta, Šimka, Jass - M. Gálik, Ľ. Kolník, Berzinš - Dornič, T. Chrenko, M. Chrenko - G. Saliji, M. Štefanka, H. Ručkay
Skalica: Rybár - V. Vlk, Gründling, M. Ivičič, Gula, Škadra, Šille - Pálffy, J. Mikúš, R. Hartmann - Kocák, R. Školiak, Malík - T. Višňovský, D. Pašek, Šátek
Nitra začala na domácom ľade s chuťou a už v 2. min viedla, keď G. Saliji vystrelil hneď po buly a prekonal Rybára v bránke Skalice. V 4. min mohol zvýšiť Dornič pri vlastnom oslabení, no nedotiahol blafák do úspešného konca. Hostia dali o sebe vedieť až v druhej polovici úvodnej tretiny, no Pálffy ani Mikúš gólové príležitosti nevyužili. V 28. min sa opäť tešili Nitrania, ktorí využili presilovku, keď si Burián položil na ľad brankára Rybára a zasunul puk do siete. O 2 minúty však hostia znížili gólom Pašeka, ktorý trafil spoza bránky domáceho obrancu Lukasa do nohy, odkiaľ sa puk odrazil za Mastičov chrbát. V 36. min šli hráči Nitry opäť do dvojgólového vedenia, keď Štefanka poslal do brejku z trestnej lavice nabiehajúceho Lukasa a ten blafákom prekonal Rybára. V úvode tretej časti hry prišiel gól na opačnej strane, keď po strele Škadru od modrej čiary puk skončil v nitrianskej bránke - 3:2. Potom zatlačili hostia Nitru na dlhé minúty pred Mastiča, no ten sa nedal prekonať, navyše v 55. min nepremenil skúsený Pálfy ani trestné strieľanie. Stretnutie vyvrcholilo gólom Gálika, ktorý stanovil konečný výsledok - 4:2.
Hlasy:
Jan Neliba (sistent trénera Nitry): "Bol to ťažký súper. Pre nás je teraz každý zápas veľmi náročný. Pozitívom však bolo, že mužstvo stále bojuje. Výborne chytal Mastič a som šťastný, že máme body, aj keď zatiaľ veľkú športovú formu nemáme."
Slavomír Chlebec (asistent trénera Skalice): "Dnes domáci bojovnou hrou a nasadením strhli víťazstvo na svoju stranu. Škoda našich nevyužitých šancí, ale na mnohých hráčoch sa prejavil včerajší zápas. Z našej strany je potrebné zlepšiť koncovku."

NEDEĽA:
MsHK Žilina - Dukla Trenčín 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Gól: 27. Trochta (S. Saliji)
Vylúčení: 6:10 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - M. Grečko, Kalina, 1900 divákov
Žilina: M. Laco - D. Kusovský, Kučný, Kudrna, Pulpán, Volek, Juraj Liška, D. Mocek - Krajči, R. Stantien, Paroulek - P. Sivák, Fadrný, Jánoš - L. Havel, R. Tvrdoň, Kontšek - Lelkeš, Sikorčin, Drábek
Trenčín: Hála - Homer, Křetinský, Fatyka, Urban, Osina, P. Mikuš, Bobček, Malinský - Čacho, Húževka, Pardavý - Hanzal, Kóňa, V. Nemec - S. Saliji, Trochta, Marek Haščák - V. Baláž, Radulay, V. Kútny
Boli to domáci, ktorí mali od 4. min výhodu presilovky piatich proti trom, ale nevyužili ju. V 6. min a následne v 10. min mal dobré príležitosti na skórovanie domáci obranca Havel, ale Hála bol proti. Gólový účet mohol otvoriť Trenčan Húževka, ale z jeho príležitosti gól tiež nepadol. Druhá tretina začala tiež v rýchlom tempe. V 27. min sa pred domácim brankárom Lacom ocitol sám Trochta a vsietil jediný a zároveň rozhodujúci gól. V druhej desaťminútovke strednej časti hry sa domáci trápili pri finálnej prihrávke, naopak Trenčania dobre bránili svoju modrú čiaru. V závere stretnutia sa rozstrieľali obidva tímy. Príležitosti na skórovanie mali Trenčania Pardavý, Saliji a Baláž, ale ich šance podobne ako domáceho Havla, Fadrného a Paroulka ostali nepremenené. V závere sa oba celky snažili zmeniť výsledok, ale pozorný gólmani Laco a Hála žiaden puk za svoj chrbát nepustili.
Hlasy:
Vladimír Hiadlovský (tréner Žiliny): "Súhlasím s tým, čo povedal tréner Stavjaňa. V prvej tretine sme mali dosť šancí, škoda, že sme ich nepremenili. Hostia strelili gól z ojedinelej príležitosti, my sme potom hrali v kŕči, nedarilo sa nám prihrávať si. Snaha a bojovnosť sa hráčom nedá vytknúť, ale nedotiahli sme to do finálneho efektu."
Antonín Stavjaňa (tréner Trenčína): "V úvodnej tretine sme hrali vlažne, preto sme hráčov museli trochu podpichnúť. V druhej časti sme vsietili gól a v ďalšom priebehu sa mužstvo zomklo a bojovalo. Bojovnosti však bolo viac ako hokejového umenia. Na domácich to však platilo, nedokázali sa presadiť v presilovkách a to bol kľúč k nášmu úspechu."

MHk 32 Liptovský Mikuláš - Slovan Bratislava 2:6 (1:2, 1:2, 0:2)
Góly: 2. Marek Hovorka (Pupák), 27. Róbert Huna (Kriška, Richard Huna) - 2. Döme, 16. Uram (Kropáč), 24. Hujsa (Uram, Kuľha), 33. Hujsa (J. Kováčik, Kuľha), 49. Kuľha (Uram, Hujsa), 55. Baček (Hančák, Döme)
Vylúčení: 8:7 na 2 min, navyše: Pavlas (Slovan) 5 min + DKZ za nebezpečnú hru vysokou hokejkou, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Valach, Gašparík, 2560 divákov
L. Mikuláš: J. Laco (21. Falter) - Petran, D. Rehák, M. Grman, Hyben, Rúfus, Kadlubiak, M. Školiak - Kriška, Róbert Huna, Richard Huna - F. Zúbek, Holečko, Bulík - Pupák, Marek Hovorka, Pohanka - Blaščík, Kuric, Kövér
Slovan: Hovi - Pavlas, Hruška, J. Kováčik, Srdínko, Devečka, Sersen, Hančák, Huba - Kuľha, Hujsa, Ľ. Pištek - Gráčik, Hreus, Döme - Kropáč, Baček, Uram - Kokavec
Rezký úvod naznačil, že v súboji rozbiehajúcich sa Liptákov s úradujúcim šampiónom sa gólmani nebudú nudiť. Už v druhej minúte sa dvakrát menilo skóre. Zdanlivo nevinná strela Dömeho skončila v domácej sieti. Ubehlo však iba ďalších 27 sekúnd, Hovorka aj so šťastím pretlačil puk za Hoviho - 1:1. Aj naďalej mali gólmani plné ruky a nohy práce. Fínsky ochranca slovanistickej svätyne navyše zaujal v rozpätí pár minút dvoma vyhodeniami puku, za ktoré inkasoval menšie tresty. Druhý gól belasých sa nápadne podobal tomu prvému. V 16. min sa Uram pripomenul rodným tribúnam v štýle, keď neviete čo s pukom, strelou do bránky. Druhé dejstvo začalo náporom domácich. Keď z neho nezapršalo, využil trochu voľného priestoru Uram a dokázal svoje tohtosezónne asistentské majstrovstvo, po ktorom Hujsa zvyšoval na 3:1. Mladí Liptáci bojovali ďalej. V 27. min dosiahla kontaktný gól ich úderná elitná formácia v čase, keď sa jeden z hostí práve vracal z trestnej lavice. Následne hru rozdrobila séria vylúčení, ktorú odštartoval hrubým zákrokom Pavlas, po ktorom sa skúsený bratislavský bek musel porúčať pod sprchy. Hostí opäť pevnejšie posadila do sedla 33. min. Pomedzi rozhodenú obranu Liptákov dopravil puk do poloprázdnej bránky Hujsa. Domáci sa nevzdávali ani na začiatku tretieho dejstva. Z ich úporného tlaku ale nebolo nič, naopak v 49. min zvýšil na rozdiel troch gólov po ďalšej ukážkovej asistencii Urama Kuľha a v 55. min spečatil na 2:6 Baček.
Hlasy:
Ján Majdek (tréner Liptovského Mikuláša): "Túžili sme Slovan na našom ľade zdolať, pretože si stále živo pamätáme na desaťgólový prídel v hlavnom meste. Hostia však aj tentoraz zvládli svoju úlohu veľmi dobre, opäť sme sa výraznejšie nepresadili v koncovke. Naopak hostia takmer každú svoju príležitosť premenili na gól."
Miroslav Miklošovič (asistent trénera Slovana): "Úlohu favorita sme splnili. Presadili sme sa disciplinovanou hrou. Vzhľadom na zdravotný stav niektorých hráčov dostali príležitosť všetci, ktorí mohli nastúpiť a sme radi, že ju využili. Rozhodlo to, že sme premenili poskytnuté šance.

HKm Zvolen - HC Košice 4:2 (4:0, 0:2, 0:0)
Góly: 2. Kubenko (Klouda, J. Kopecký), 6. J. Čierny (Dubec, Paciga), 9. J. Kopecký (Klouda), 14. Kubenko (Klouda, L. Čierny) - 30. Kmiť (Kledrowetz, S. Gron), 31. Pleva (Michel Miklík)
Vylúčení: 9:5, navyše Kledrowetz na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Partanen - Mášik, Mihajlo, 3058 divákov
Zvolen: V. Hudáček - Babka, Štork, L. Čierny, Juraško, Dlouhý, Frühauf - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - J. Kopecký, Klouda, Kubenko - Dubec, J. Čierny, Paciga
Košice: Lipovský (14. I. Petrík) - I. Droppa, Jendek, M. Šterbák, Javín, Kledrowetz, P. Mocek, Valentín, Ščurko - Šimurda, Kmiť, S. Gron - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Michel Miklík, Pleva, Rudolf Huna - Jenčík, Michal Lukáč, M. Bartánus
Domáci hráči začali veľkým náporom a už v 22. sekunde musel Lipovský zasahovať po Turekovej strele. Ani ďalší pokus Kopeckého neskončil v bránke, ale Kubenko v 2. min strelou švihom dostal domácich do vedenia. Ďalšie tri góly padli ako cez kopirák. V 6. min obišiel hosťujúcu bránku Paciga a jeho prihrávku využil J. Čierny. Tretí presný zásah opäť padol z prihrávky spoza brány, keď Klouda našiel Kopeckého a ten puk poslal do horného rohu košickej bránky. Pri štvrtom góle opätovne asistoval Klouda, tentoraz Kubenkovi. To už bolo na Lipovského veľa a nechal sa vystriedať. V úvode druhej tretiny sa do streleckej pozície dostal Cibuľa, ale Petríka už neprekonal. Hostia začali hrať útočnejšie a po polhodine hry konečne skórovali, keď Kledrowtzovu strelu tečoval do bránky Kmiť. O minútu poslal Miklíkovu vyrazenú do odkrytej svätyne Pleva 4:2. V poslednej dvadsaťminútovke mali domáci výhodu presilovky o dvoch hráčov, hostia sa však ubránili. V 54. min išiel sám na Hudáčka Pleva, ale Štork ho fauloval. Následné trestné strieľanie Faith nepremenil a keďže góly v poslednej tretine nepadli, skóre sa už nezmenilo.
Hlasy:
Pavel Hulva (asistent trénera Zvolena): "Dobre sa mi hodnotí tento duel. Vyšiel nám vstup do zápasu a hneď v úvode sme viedli 1:0. Stav 4:0 po prvej tretine bol veľmi dobrý, vedeli sme, že to nebude také jednoduché. Všetko sa lámalo v poslednej tretine, ale podržal nás brankár Hudáček."
Ján Šterbák (tréner Košíc): "Zápas sme nezačali dobre. Veľmi ľahko sme sa dostali do zlého stavu. Urobili sme veľa taktických chýb, a to rozhodlo. V ďalších dvoch tretinách sa hra rapídne zlepšovala, ale na vyrovnanie to už neskončilo."

HK Aquacity ŠKP Poprad - SkiPark MHK Kežmarok 3:4 po predĺžení (2:0, 0:0, 1:3 - 0:1)
Góly: 7. A. Kroták (D. Vrbata, Turoň), 9. Fabian (Turoň), 45. Jasovský - 46. Frank (Gábriš, Pavličko), 53. Drotár (Šechný), 56. Šechný (Martin Slovák, Gábriš), 64. Strapko (Šechný, Martin Slovák)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše: B. Ihnačák (Kežmarok) na 10 min za napadnutie krku a hlavy, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: J. Konc - Galamboš, Orolín, 4464 divákov
V susedskom derby sa oba tímy nechali strhnúť elektrizujúcou atmosférou a začali od prvej sekundy v plnom nasadení. Hostia sa však v zápale boja dopúšťali v úvode tretiny zbytočných faulov, čím ponúkli v 6. min domácim výhodu presilovky o dvoch hráčov, ktorú o 14 sekúnd premenil Kroták na vedúci gól Popradu. Brankár Klempa pôsobil neisto a často vyrážal puky pred seba, čo v pokračujúcej presilovke 5 na 4 využil Fabian na druhý gólový zápis domácich. Hra sa postupne opticky vyrovnala a v 10. min sa po dlhšom čase dostali aj hostia pred Šimonoviča, ktorý zneškodnil nebezpečný projektil z hokejky Šechného. Kežmarčania však naďalej dobiedzali a v 14. min dosiahli už i gól, ktorý však rozhodca neuznal pre postavenie hráča v bránkovisku. Vysoké tempo zápasu pokračovalo aj v prostrednej tretine, v 23. min nebezpečne vystrelil Ihnačák po kežmarskom prečíslení dvoch na jedného a o tri minúty ho napodobnil aj Pavol Segľa. V 33. min sa hostia po druhý raz tešili z gólu, ale videorozhodca potvrdil, že nastrelili len žŕdku popradskej bránky. V čase, keď sa Kežmarok chystal nadýchnuť k pokusu o zvrat, udreli Popradčania po tretíkrát. V 45. min predviedol pekné sólo Jasovský, keď sa na modrej čiare zbavil obrancu, položil si brankára Klempu a chladnokrvne zavesil - 3:0. Hostia už o minútu odpovedali Frankom. Tlak hostí vyústil do druhého gólu v 53. min, keď po dlhom obliehaní bránky Drotár po nakorčuľovaní spoza bránky obstrelil po zemi Šimonoviča. O minútu neskôr mali domáci výhodu trestného strieľania, ktoré však Král nepremenil a dráma tak pokračovala ďalej. Dokonalý návrat do stretnutia zavŕšili hostia v 56. min, keď počas presilovky vyrovnal Šechný a kežmarský šok dokonal v predĺžení Strapko, keď v 64. min bombou po zemi prekonal Šimonoviča.
Hlasy:
František Hossa (tréner Popradu): "Myslím si, že zápas sa pre nás vyvíjal veľmi dobre, ale po treťom góle asi hráči úplne prestali myslieť na hokej a neviem na čo sa sústredili. Základ úspechu Kežmarku bol prvý gól, keď sme pozične aj osobne vo vlastnej presilovke trestuhodne zle bránili, hráči potom robili chyby a zápas sa skončil úplne ináč, ako sme si predstavovali."
Miroslav Ihnačák (tréner Kežmarku): "Prvé dva góly nás dostali trošku do útlmu. Potom sme sa vzchopili, keď bolo 3:0 tak nás to naštartovalo, Podarilo sa nám vyrovnať a v závere, v predĺžení sme dali víťazný gól. Musím poďakovať chlapcom za bojovný výkon."

Predohrávka 31. kola:
NEDEĽA:
MHC Martin - HK VSR SR 20 10:1 (3:1, 4:0, 3:0)
Góly: 5. L. Říha (Török), 9. Podstavek (Koložváry, Važan), 11. Trokan (Dvořák, Mahdalík), 21. L. Říha (Beran, Klepáč), 25. L. Říha (Važan), 29. Macho (Mahdalík, Dvořák), 34. Važan (Podstavek, Ďatelinka), 56. Dvořák (Török, L. Řiha), 58. Markovič (Džerinš), 59. Klepáč (Török, Beran) - 12. Ďaloga (O. Ďuriš, Suja)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Pavlovič - Tvrdoň, Müllner, 2000 divákov
Martin: Lakosil (41. Dzubina) - J. Polák, Klepáč, Vantroba, S. Hriňa, Kolba, I. Ďatelinka, B. Majeský, Dvořák - L. Říha, M. Beran, Török - Podstavek, Koložváry, Važan - Džerinš, J. Mihálik, Markovič - Trokan, Mahdalík, Macho
HK VSR SR 20: Hiadlovský (29. J. Hudáček) - Beňa, M. Bališ, Ďaloga, Zukal, Molnár, Kozák, Novajovský, Krajčík - Slovák, Čaládi, R. Smotrila - Suja, O. Ďuriš, M. Jurík - Jančovič, Češík, Havlíček - Molnár, O. Rusnák, Mertel
V predohrávke 31. kola sa domáci hráči ani veľmi nespotili a dosiahli jednoznačné víťazstvo. V 5. min Říha obišiel súperovu bránku a puk po jeho prihrávke do ohňa skončil za chrbtom Hiadlovského. O štyri minúty sa presadil Podstavek. Po jedenástich minútach to už bolo 3:0, keď sa Trokan šikovne zorientoval pred hosťujúcim brankárom. Rozhodca potom nepostrehol, že puk trafil domáceho gólmana Lakosila do masky, čo na zníženie využil Ďaloga. To Martin trochu vyviedlo z konceptu, ale na začiatku druhej tretiny bol opäť vo svojej koži. Po minúte dokončil akciu prvého útoku Říha. Ten bol pri chuti a v 25. min zavŕšil svoj hetrik. Poltucet v sieti dvadsiatky svietil na ukazovateli už v 29. min, keď si Macho gólovou strelou spríjemnil prvý zápas v drese Martina a vyhnal z bránky Hiadlovského. Náhradný gólman Hudáček odolával len päť minút, Važan sa po vyšachovaní obrany súpera nemohol pomýliť. V tretej časti hry domáci poľavili v tempe, no napriek tomu spálili tri tutovky a zaznamenali aj tri góly. Skóre sa najskôr menilo v 56. min keď Török v presilovke ideálne našiel Dvořáka, ktorý nezaváhal. O dve minúty sa sťahovačkou i presnou strelou zaskvel Markovič a o 26 sekúnd neskôr Klepáč pečatil výsledok na konečných 10:1, čím vypočul volanie divákov po "desiatke".
Hlasy:
Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Dvadsiatka si asi nezaslúžila dostať desať gólov, ale na druhej strane som rád, že sme jej ich nastrieľali zatiaľ najviac. Zápas potvrdil, že momentálne máme dobrú formu, len aby nám to vydržalo aspoň do reprezentačnej prestávky. Pred týmto duelom som mužstvo vystríhal, aby súpera nepodcenili a aby k zápasu pristúpili zodpovedne. Moje slová si hráči zobrali k srdcu, čo ma teší."
Štefan Mikeš (tréner HK VSR SR 20): "Dostali sme riadny debakel, sme z toho smutní. Možno je desať gólov v našej sieti priveľa, vzhľadom na priebeh hry. Z tejto prehry sa chlapci, ktorí si už možno mysleli, že sú extraligoví hráči, musia poučiť. Myslím, že facka prišla v pravý čas. Doplatili sme na chyby a na to, že pri nepriaznivom vývoji sme prepadli v taktickej disciplíne.

Hantuchovej posuny na 9. (WTA) a 8. miesto (Race)