27. januára 2009

Súhrn výsledkov utorkových zápasov nadstavbovej časti hokejovej Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov utorkových zápasov 1. kola nadstavbovej časti hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009 Skupina o 1. - 6. miesto - 1. kolo: HKm Zvolen - MHk 32 Liptovský ...

BRATISLAVA 27. januára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov utorkových zápasov 1. kola nadstavbovej časti hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009

Skupina o 1. - 6. miesto - 1. kolo:

HKm Zvolen - MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:4 (2:0, 1:2, 0:2)
Góly: 4. F. Turek (P. Barinka), 11. F. Turek (L. Čierny, P. Barinka), 32. Hvila (Dlouhý, Klouda) - 34. Richard Huna (Róbert Huna, D. Rehák), 38. Cibuľa (Vaškovič), 42. Róbert Huna (Richard Huna, Kuric), 51. M. Oravec (Cibuľa, Vaškovič)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše: F. Turek (Zvolen) na 10 min za narazenie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Gašparík, Valach, 710 divákov

Hostia prišli pod Pustý hrad v oklieštenej zostave. Pre chrípkovú epidémiu hrali iba na tri formácie, čomu sa Zvolenčania prispôsobili. V prvej polovici zápasu dominovali domáci hokejisti. V 4. min vystrelil z pravého kruhu Barinka, brankár Falter puk iba vyrazil a Turek zblízka otvoril skóre. V 11. min Zvolenčania využili prvú presilovku, od modrej čiary strieľal Ladislav Čierny, puk tečoval pred gólmanom Liptákov Turek, ktorý svojim druhým gólom zvyšoval na 2:0. Aj od začiatku druhej tretiny sa domáci hokejisti prezentovali útočnou hrou. V 32. min ťažili práve zo skončenej presilovky. Heš nestihol z trestnej lavice vykorčuľovať ani na ľad, keď Hvila od modrej čiary prekonal Faltera. Potom však Zvolenčania nepochopiteľne poľavili, najmä ich prvá formácia. Najprv v 34. min po peknej kombinačnej akcii využil Richard Huna prihrávku Róberta Hunu. V 38. min Vaškovič tvrdo vystrelil spoza pravého kruhu, brankár Škrečko puk iba vyrazil k ľavému kruhu, kde bol pohotový Cibuľa a Liptáci nečakane znížili na rozdiel gólu. Predtým ešte Chovan neuspel pred odkrytou bránkou Liptovského Mikuláša.
Na začiatku tretej tretiny sa Zvolenčania "zahryzli" do svojho súpera, no hostia z minima vyťažili maximum. Najprv v 42. min po prihrávke Richarda Hunu vyrovnal Róbert Huna, keď z troch metrov utešenou strelou z bekhendu prekonal mladého Škrečka - 3:3. V 50. min mohli ísť domáci do vedenia, Chovan sa natlačil pred bránku Liptákov, no Falter bol pozorný. Vzápätí Dubec neuspel pred odkrytou bránkou. Prišiel opäť trest v
51. min. Oravec gólovo tečoval puk po strele Cibuľu, ktorý napriahol spoza pravého kruhu. Zvolenčania mali vyrovnanie na hokejke 5 minút pred koncom, no v presilovke sa nepresadil Dlouhý. Záverečná power-play bola veľmi krátka, navyše hostia nedovolili domácim dostať sa do tlaku a tesné víťazstvo ustrážili.

HC Košice - Dukla Trenčín 5:4 po predĺž. (3:1, 0:2, 1:1 - 1:0)
Góly: 2. Rudolf Huna (S. Gron, Deyl), 8. Deyl (Rudolf Huna, J. Sýkora), 13. Michel Miklík (Juraj Faith, M. Šterbák), 43. Michel Miklík (Juraj Faith), 65. M. Šterbák (Huna) - 19. Gábriš (Paroulek, Trochta), 38. Tybor (Marek Haščák, Urban), 39. Kudělka (Paroulek, Gábriš), 57. Markovič (Trochta, Paroulek)
Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Tornay, M. Grečko, 5134 divákov

V 83. sekunde stretnutia využil košický útočník Huna prvú príležitosť v zápase, keď mu Trenčania nechali príliš veľa priestoru. V 5. min mal dve dobré šance Huna, ale Kováč skvelo zasiahol. V 8. min Deyl nakorčuľoval medzi kruhy a strelil svoj prvý extraligový gól. Faith potom mieril tesne vedľa. V 13. min hrali Košičania presilovku a po strele Faitha nasledovala gólová dorážka Miklíka. Domáci tím mal Duklu, ktorá nastúpila bez siedmych hráčov v základnej zostave, na lopate, ale tempo zvoľnil až príliš. Paroulkova strela ešte skončila v Lipovského lapačke, ale ľahký bekhend Gábriša v závere druhej tretiny znamenal zníženie. V druhej tretine sa chabé tempo Košičanom vypomstilo. Domáci síce mali príležitosti: Jenčík, Petričko a Sýkora sa však nepresadili. Potom Kmiť v oslabení nedotiahol svoju akciu do konca a hneď z protiútoku v presilovke Tybor zakončil svoj nájazd rutinérsky. V 39. min ešte Lipovský po zlom striedaní domácich zlikvidoval nájazd Paroulka, ale pár sekúnd na to sa Kudělka dostal až pred domáceho brankára a elegantne vyrovnal na 3:3. V 3. min tretej tretiny po prihrávke Faitha vystrelil tvrdo Miklík a Košičania vyhrávali 4:3. Príležitosť zvýšiť náskok mali potom Sýkora a Bartoš. V 50. min po faule Kudělku na Kmiťa nasledovalo trestné strieľanie, ale Hunov úmysel Kováč vystihol. Hostia v 57. min hrali presilovku. Markovič sa dostal až pred Lipovského a strelou pod hornú žŕdku vyrovnal. Rozhodnutie prišlo päť sekúnd pred koncom predĺženia, keď Šterbák prestrelil od modrej Kováča - 5:4.

Slovan Bratislava - HK 36 Skalica 3:4 po predĺž. (1:1, 0:2, 1:0 - 0:1)
Góly: 18. Kukumberg (Uram), 47. Lipiansky (Hujsa, Baček), 51. Hujsa (Baček) - 17. Pálffy, 24. T. Višňovský (Šátek, Jendek), 35. F. Novák (T. Višňovský, Zálešák), 61. Zálešák (T. Višňovský, J. Mikúš)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Lokšík - Müllner, Bundil, 4463 divákov

Skalica začala súboj lepšie, najmä jej prvý útok si vypracoval viaceré šance. Pálffy s Mikúšom robili domácej obrane neustále problémy, Slovan ustál aj presilovku pri vylúčení Hreusa, keď trikrát od modrej tvrdo pálil Hranáč. Skalica bola aktívnejšia, Slovan sa pred Rybára nevedel dostať. V 17. min urobil fatálnu chybu pri presilovke Hovi, keď vyhodený puk prihral rovno Pálffymu, ktorý mal pred sebou iba odkrytú bránku a tú nemohol netrafiť - 0:1. O 73 sekúnd sa pred Rybára v pokračujúcej presilovke natlačil Kukumberg a bekhendom vyrovnal. Už po 20 sekundách druhej časti hry sa rútil na Hoviho Pálffy, bratislavský brankár svoju chybu odčinil. V 24. min po naskočení z trestnej lavice dobiedzal pred domácou bránkou Višňovský a napokon puk pretlačil do siete - 1:2. Slovan potom pridal na úsilí, Lažova či Vaicova šanca sa však skončili na pozornom Rybárovi. V 35. min sa po skrumáži presadil aj Filip Novák a po jeho prvom presnom zásahu v sezóne hostia viedli o dva góly. Slovanu sa hra nedarila a jeho hráči sa dopúšťali množstva chýb. Na nohy majstra postavil Lipiansky, ktorý v 47. min zužitkoval presnú prihrávku do jazdy od Hujsu a dal stretnutiu nový náboj. Domáci zatlačili hostí do defenzívy, v 51. min trafil Kováčik len do žŕdky, aby z ďalšieho protiútoku pretlačil puk cez Rybára vyrovnávajúcim gólom Hujsa. Slovan zrazu totálne ožil a hráči HK 36 mali veľké problémy. Lipiansky potom v 56. min opečiatkoval len žŕdku. Slovan už výsledok nedokázal do tretej sirény otočiť a nasledovalo predĺženie, ktoré začali hráči Skalice v početnej výhode. Presilovku ešte nevyužili, avšak po 59 sekundách nadstaveného času sa po akcii Mikúša dostal k odrazenému puku Zálešák a ukončil 15 zápasovú víťaznú šnúru Slovana.

Skupina o 7. - 12. miesto - 1. kolo:

HK Ardo Nitra - SkiPark MHK Kežmarok 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)
Góly: 24. Školiak (Bobček, T. Chrenko), 44. Školiak (Bobček, Podstavek) - 7. Šechný (Mašlonka, Drotár), 19. Šechný (Jelínek, Škovira), 50. Mašlonka (Brincko), 59. Škovira (Drotár)
Vylúčení: 10:15 na 2 min, navyše: Šechný (Kežmarok) - 10 minút za nešportové správanie, Sadiki (Kežmarok) - 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - M. Orolin, Stano, 1822 divákov

V stretnutí tabuľkových susedov začali lepšie hostia z Kežmarku, keď sa v 7. min ujali vedenia z presilovky. Autorom gólu bol kapitán Šechný. Potom síce domáci niekoľkokrát vytvorili "závar" pred bránkou výborného Klempu, no presnú mušku nemali, a tak prišiel trest v podobe ďalšieho gólu Kežmarčanov. Opäť v presilovke naznačil Jelínek strelu od modrej, posunul napravo Šechnému a ten si poradil so Šúrekom - 0:2.
V úvode druhej tretiny sa domáci priaznivci predsa len dočkali, keď znovu v presilovke tretí strelecký pokus obrancu Školiaka skončil v sieti - 1:2. V 26. min mohol zvýšiť vedenie hostí Škovira, ktorý sa ocitol osamotený pri pravej žŕdke, no Šúreka neprekonal. O tri minúty mohol vyrovnať Mertel, no v dôležitom okamihu mu ušiel puk. V polovici stretnutia sa blysol mladý brankár Nitry Šúrek, keď Brejčákovu bombu chytil efektne do lapačky. Hoci sa do konca druhej časti hry hralo prevažne na bránku Kežmarku, Nitrania už nič nevyťažili.
V úvode tretej tretiny však áno, keď druhýkrát v zápase presne trafil obranca domácich Školiak a vyrovnal na 2:2. Desať minút pred treťou sirénou sa však Kežmarok opäť ujal vedenia, keď po nenápadnej akcii a povinnej strele Mašlonku Šúrek kapituloval - 2:3. V 58. min mohol rozhodnúť Mašlonka, no nepremenil nariadené trestné strieľanie za sekanie Ďurkecha. Tri sekundy pred koncom tretej tretiny však pri power play domácich skóroval do prázdnej bránky Škovíra a uzavrel stav na konečných 2:4.

HK Aquacity ŠKP Poprad - MsHK Garmin Žilina 3:2 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 15. D. Skokan (Holečko), 37. D. Skokan (Holečko), rozhodujúci sam. nájazd: Rataj - 7. Važan (Škuta, Koložváry), 34. R. Krajčo (Javín)
Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Kalina, Korba, 745 divákov

Pod Tatrami sa hral dôležitý súboj o desiate miesto. Hostia si prvú príležitosť vypracovali hneď v úvode stretnutia, no popradská obrana nebezpečenstvo odvrátila. Brankár Šimonovič po prvý raz kapituloval v 7. min po Važanovom tečovanom puku. Poprad mohol znížiť Ratajom, ale opraty zápasu mali v tomto čase v rukách vlci. V 15. min sa však presadili i Popradčania, keď skóroval Skokan - 1:1.
Úvod prostrednej časti patril Žilinčanom, ktorí viackrát nebezpečne podkúrili Šimonovičovi. O pár minút si domáci v presilovkách vytvorili tlak, ale strely Lapšanského, Buca a Bartánusa si cestu do siete nenašli. V 27. min mohol zvýšiť Turoň a v 34. min ho mohol napodobniť Krajči, ale Šimonovič svojich podržal. Domáci nebrali výstrahu vážne, pretože krátko nato unikol obrane Krajči a svoj nájazd bezpečne premenil. Žilinčania aj naďalej útočili a tvorili hru, stačila však malá hrúbka v obrane a Skokan blafákom vyrovnal na 2:2.
V úvode tretej časti "spálil" tutovku Krajči. Hoci si oba tímy vytvorili niekoľko šancí na víťazný gól, brankári svoje mužstvá podržali. Keď sa nerozhodlo ani v predĺžení, na rad prišli samostatné nájazdy. V nich bol úspešný iba domáci kapitán Rataj, ktorý zabezpečil Popradu 2 body.

HC´05 Banská Bystrica - HK VSR SR 20 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
Góly: 17. M. Babic (A. Tonkovič, Tomaška), 27. Tománek (Češík), 29. Škvaridlo (M. Babic, A. Tonkovič), 54. M. Dian (V. Vlk), 56. Frühauf (Tománek, Pardavý) - 5. Hrivík (Mlynarovič)
Vylúčení: 2:1 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Marián Valachovič - Milan Novák, Vojtek, 1218 divákov

Hlad po hokeji roztočil turbíny hostí na plné obrátky. Mladíci začali s elánom, v 5. min sa dokonca ujali vedenia gólom Hrivíka, keď tesne predtým na druhej strane neuspel v gólovej šanci Branislav Jánoš. Domáci hráči zvádzali súboj s výborne chytajúcim hosťujúcim gólmanom Hiadlovským až do 17. min, kým sa nepresadil narodeninový oslávenec M. Babic. Domáci boli pri chuti a v rozpätí dvoch minút gólmi Tománka a Škvaridla odskočili na rozdiel dvoch gólov. Banskobystričania aj naďalej predvádzali rýchly, kombinačný hokej. Brankár Hiadlovský mal plné ruky práce, zneškodnil pokusy Frühaufa, Tománka aj Ľ. Sabola. Naopak domáci brankár Petrík sa v druhej tretine takmer nezapotil.
V tretej tretine sa oba tímy pomalšie rozbiehali. Viac sa darilo domácim, ktorí boli aktívnejší a potvrdili to aj strelením ďalších dvoch presných zásahov. V 54. min Dian zužitkoval kolmú prihrávku Vlka na útočnú modrú a prekonal hosťujúceho brankára. V 56. min nabil Tománek obrancovi Frühaufovi a ten uzavrel gólový účet stretnutia na 5:1.